Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни

Богдан Хмельницький

?

2009 р. У Вірменському соборі у Львові реставрували ще дві фрески

Дата: 31.08.2009

Польські фахівці закінчили реставрацію ще двох фресок у Вірменському соборі: найдавнішу фреску храму (яка також вважається найдавнішою у Львові) “Апостол Яків Старший з донатором, Євангеліст Іван Богослов зі Святим Прохором” (XV ст) та фреску Яна Розена “Благовіщення” (поч. ХХ ст.). Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Координаційної наглядової ради з питань реставрації та реновації ансамблю Вірменської вулиці.

Крім того, реставратори відновили той колір стін навколо фресок, який служив тлом для розписів Яна Розена. “Після Розена стіни Собору малювалися на різні кольори. Наприклад, коли до Львова мав приїхати Папа Римський Іван Павло ІІ, всю нижню частину церкви було нашвидкуруч пофарбовано у сірий колір. Однак польські реставратори під час роботи віднайшли той колір стін, який був тлом для фресок Яна Розена, і відновили його”, – розповів депутат Львівської міської ради Вардкес Арзуманян.

За словами депутата, після відновлення розписів з’явилася проблема, пов’язана з відвідувачами церкви. Адже туристи та віряни, постійно доторкаючись до фресок, витирають фарбу на відновлених розписах. Не допомагають навіть надписи з проханням не чіпати фрески руками. У результаті на відновлених фресках вже є стертими деякі розписані золотом елементи. “Мабуть, доведеться замовити спеціальні огорожі, як у музеї, аби ці фрески хоч якось захистити, обмежити до них доступ”, – зазначив В. Арзуманян.

На наступний рік польські реставратори планують відновити розписи на двох колонах Собору, а також зробити внутрішнє освітлення Собору.

Нагадаємо, що раніше польське міністерство культури профінансувало реставрацію фрески Яна Розена “Глорифікація Івана Хрестителя”.