Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

2007 р. Церкву Спаса на Берестові продали!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Дата: 20.09.2007

Уряд Януковича здійснив ще один моральний злочин перед українським народом! Підконтрольний Мінкульт, наказом від 7 вересня 2007 року, передав кілька корпусів Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” та унікальну церкву Спаса на Берестові УПЦ МП.

Без будь-яких наукових досліджень, консультацій з відомими громадськими діячами, обговоренням у пресі, тихо і келейно, пам’ятки світового рівня подарували напіввійськовій церковній організації сусідньої держави, яка жорстко контролюється Кремлем і ФСБ.

Зазначимо, що злочин, здійснено напередодні виборів, з розрахунком на політичні скандали і піарівську тріскотню. Це може свідчити лише про невпевненість Партії регіонів у перемозі. Дерибанять все, що можна. Експерти не вірять, що наказ підписали просто так. Чітко прослідковується або корупція, або державна зрада України.

Такі подарунки просто так не робляться! Чи гроші, чи політична плата за підтримку. У будь-якому разі, справою повинно негайно зайнятися СБУ та Генпрокуратура. Наказ необхідно анулювати.

Журнал “Музеї України” звернувся до Президента України В.Ющенка, з вимогою особисто втрутитися, відмінити злочинний наказ, знайти і покарати винних. Ми вкотре вимагаємо прийняти Указ (Закон) про недоторканність землі, приміщень, колекцій державних музеїв України. На жаль, не чують. Культурну спадщину народу тихо і планомірно знищують.

Просимо журналістів, громадськість включитися в кампанію протесту проти намагань відібрати приміщення і землю у Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Україна переможе!

Джерело: “Музеї України”