Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пімсти смерть великих лицарів

Богдан Хмельницький

?

2008 р. Мер Львова стверджує, що виконком не давав дозволу на знесення будинку Ярославенка

Дата: 25.09.2008

25 вересня під час сесії Львівської міської ради, відповідаючи на запит депутата ЛМР Теодора Дяківа щодо ситуації із знесенням історичного будинку на вул. Ярославенка, 30, мер Львова Андрій Садовий сказав, що міськвиконком приймав рішення на погодження проекту, але жодного дозволу на знесення не давав.

Теодор Дяків у своєму зверненні вимагає розглянути дії осіб, які були причетні до цього факту, та доцільність їх перебування на займаних посадах.

“Управління історичного середовища зверталося до Ростислава Мельника, що він має укласти охоронну угоду. Він цього не зробив, – зазначив Андрій Садовий. – Я давав вказівки під час сесії, коли розглядалося питання закріплення цієї ділянки. Зараз це питання розглядає прокуратура. Щоб уникнути таких випадків, я скерував доручення, що коли ми на виконкомі розглядаємо рішення про знесення будівлі, на ньому має букети віза начальника управління історичного середовища. Бо документи, подані на виконком щодо будівлі на Ярославенка, були певним чином сфальсифіковані. На наступному виконкомі ми розглянемо це питання”.

Довiдка ZAXID.NET. Будинок видатного композитора Ярослава Ярославенка у Львові на вулиці його імені зруйнували 11 вересня, незважаючи на протести і вимоги зупинити роботи. Про це 15 вересня під час прес-конференції повідомив координатор Громадського форуму Львова Олег Мацех. За інформацією ГФЛ, раніше будинок належав родині Ярославенка та ще двом сім’ям, а у січні 2008 року його викупила приватна особа – Ростислав Мельник, який спершу зняв зі споруди пам’ятну таблицю, а потім взагалі зруйнував будинок.

За словами представника ГФЛ Юрія Волощака, свої дії новий власник мотивує тим, що не знав про те, що це культурна пам’ятка, і як компенсацію тепер пропонує встановити бюст композитора.

Представники ГФЛ підозрюють, що на цьому місці він хоче збудувати житловий будинок. “За нашою інформацією ця людина – син екс-заступника голови Львівської ОДА з питань паливно-енергетичного комплексу Леоніда Мельника та зять радника міського голови Львова Миколи Одухи. Ми також маємо інформацію, що вони володіють будівельною фірмою і вестимуть на місці зруйнованого будинку комерційне будівництво. Вартість сотки землі там складає від 50 до 100 тисяч доларів, а площа вищезазначеної ділянки близько 12 соток”, – зазначив Олег Мацех.

Відтак, члени ГФЛ наголошують, що зроблять усе для того, щоб на цьому цинічному випадку руйнування спадщини Львова перестало бути безкарним. Вони збираються контролювати розслідування цієї справи і вимагатимуть, щоб прокуратура вжила відповідних заходів до власника, адже за руйнування пам’ятки передбачено кримінальну відповідальність. Що стосується споруди, у якій мешкав видатний композитор, на думку Юрія Волощака, його необхідно відновити і створити там кімнату-музей Ярославенка.

За словами начальника управління охорони історичного середовища Лілії Онищенко, будинок занесений до переліку пам’яток історії міста рішенням Львівського облвиконкому від 02.11.1982 р. № 506 під ох. № 1297. Власник будинку Мельник Ростислав Леонідович листом управління охорони історичного середовища ще в серпні (лист № 04/3133 від 06.08.2008 р.) попереджений про те, що будинок має пам’яткоохоронний статус та попереджений про необхідність укладення охоронного договору на пам’ятку. Незважаючи на це, протягом одного дня будинок було повністю демонтовано.