Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації.

Фортеця

1967 р. Історія українського мистецтва

Білгородська фортеця, розташована в гирлі Дністровського лиману, є іншим зразком оборонних укріплень XV століття. В ній теж немає бійниць в нижньому й середньому ярусах, що вказує на тісний зв’язок архітектури фортеці з місцевими традиціями. Перші невеликі укріплення Білгорода належать, можливо, до кінця XIII – початку XIV століття; залишками їх можна вважати портал у північно-західній башті, оздоблений давньоруською «плетінкою». Згодом, коли Білгород увійшов до складу Молдавського князівства, починається будівництво нових і модернізація старих укріплень Білгорода.

Основні роботи провів у 1438 – 1454 роках майстер Федорко, певно, галичанин походженням [Кочубинский А. Лапидарные надписи XV столетия из Белгорода, что ныне Аккерман. – «Записки Одесского общества истории и древностей российских», т. XV, Одесса, 1889, стор. 528]. Спочатку він зміцнив головну частину укріплень, спорудивши, крім існуючої старої північно-західної башти, ще три великі круглі башти, які, будучи з’єднані товстими й високими стінами, утворили маленький дворик, де стояли житлові будинки і замкова каплиця. Крім того, він побудував замість старих дерев’яних укріплень нові муровані укріплення міста й передмістя, а також велику головну браму, другі великі ворота до лиману і треті, менші, що вели з передмістя в місто. В 1454 році було закінчено будівництво цієї найбільшої на Україні фортеці, яка складалася з трьох частин: цитаделі, міських і передміських укріплень з 26 баштами та мурами завдовжки понад два кілометри.

Башти Білгородської фортеці – прямокутні, квадратні, восьмикутні та круглі – мали лише зубці-мерлони та бійниці в завершенні і не мали будь-якого декору, окрім чергування в деяких вежах рядів червоної цегли з смугами сірого каменю.

Джерело: Історія українського мистецтва. – К.: Наукова думка, 1967 р., т. 2, с. 32.

Вкладені елементи

Фортеця у Білгороді-Дністровському. Вигляд з півночі. 1438 – 1454 рр. Перебудова XVI – XVII ст. 	Джерело: Історія українського мистецтва. – К.:…
Загальний вигляд

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 428

Модифіковано : 22.09.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.