Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань.

Статті

2007 р. Рік Пінзеля подарував мистецтвознавцям кілька сенсаційних відкриттів. Зокрема…

2007 р. Рік Пінзеля подарував мистецтвознавцям кілька сенсаційних відкриттів. Зокрема ймовірний автопортрет майстра

Дата: 11.08.2007

Гіпотетичний скульптурний автопортрет Пінзеля та св. Онуфрій, витесаний із каменя різцем майстра у Онуфріївському монастирі села Рукомиша на Бучаччині – дві гіпотези, що їх намагається розкрутити у рік Пінзеля заввідділом Тернопільського художнього музею Віра Стецько.

«Ми привезли на виставку до Львова кілька ансамблевих груп робіт Іоанна Георга Пінзеля: фігури св. Вікентія та св. Франциска Борджіа, чотири невеличких алегорії, двоє дияконських дверей. За фотографіями [19]20-30 років ми знаємо, що крім цих дверей, у церкві Покрови, Пінзель зробив і царські врата, але вони не збереглися, як і антепедії із гербами Миколи Потоцького та сюжетами на мотиви турецької війни.

Ми досі шукаємо не тільки могилу Пінзеля , а й його скульптури Козака й Невільника – приклад зацікавленості українськими реаліями. І ми маємо чим підтвердити це українство, бо відомо, що на старості років Микола Потоцький, покровитель Пінзеля й Меретина, зробився василиянином, і передав для Успенського монастиря в Почаєві певні пожертви.

За старими фото нам вдалося ідентифікувати також голівки ангелів та Яна Непомука із придорожнього стовпа, спорудженого Пінзелем 1750 року», – сказала Віра Стецько, якій належить сенсаційна гіпотеза: вирізьблене обличчя невідомого на плечі алегорії Звитяги є ніщо інше, як автопортрет Пінзеля, про вигляд і походження якого досі нічого достеменно невідомо!

Джерело: «Західна iнформаційна корпорація»

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 103

Модифіковано : 28.12.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.