Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Змагатимеш до посилення сили, слави, багатства і простору Української держави

Богдан Хмельницький

?

2011 р. Історія з можливим будівництвом на місці Десятинної церкви: або влада говорить…

2011 р. Історія з можливим будівництвом на місці Десятинної церкви: або влада говорить неправду, або священики недотримуються законів

Дата: 19.01.2011

Сьогодні, коментуючи ситуацію, яка склалася з будівництвом нової культової споруди на місці розташування пам´ятки архітектури національного значення Десятинної церкви у місті Києві в інтерв´ю «24 каналу», Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко відмітив, що історія з Десятинною церквою набула ареолу таємничості.

Віце-спікер повідомив, що отримав відповідь на свій депутатський запит, в якому він попросив керівника Уряду та керівництво КМДА підтвердити чи спростувати інформацію щодо планування будівництва культової споруди на місці фундаменту Десятинної церкви та надати інформацію щодо об´єму робіт, які в даний момент проводяться на її території.

Так, за словами М. Томенка, у відповідях, які надійшли від Прем´єр-міністра та Міністерства культури, урядовці переконують, що йдеться виключно про «проведення археологічних досліджень та музеєфікації залишків фундаментів Десятинної церкви», а також стверджують, що інформація стосовно «спорудження нової церкви на території пам’ятки археології національного значення, а також щодо початку відповідних будівельних робіт, є безпідставною».

Натомість, М. Томенко нагадав, що засоби масової інформації прямо цитують представника Української Православної Церкви Московського патріархату, який заявив, що уже готовий проект будівництва нової культової споруди на фундаменті Десятинної церкви і це будівництво беззаперечно відбудеться. «Звідси два висновки: або священики Московського патріархату не вважають за необхідне дотримувати чинного законодавства України та рішень центральної і місцевої влади, або центральна і місцева влада, погодившись з планами церкви, дезінформує парламентарів та громадськість», – підсумував Заступник Голови Верховної Ради.

Водночас, на думку Віце-спікера парламенту, доказом того, що влада дезінформує парламентарів і громадськість, можна вважати, розповсюджену ЗМІ, зокрема журналом «Тиждень», відповідь на інформаційний запит начальника Головного управління містобудування, архітектури та дизайну КМДА С. Целовальника, який повідомив, що «Українська православна церква Московського патріархату виступила з ініціативою відтворити храм. По церковним канонам храми будуються на святих місцях, і для будівництва вибрано місце, на якому колись стояла Десятинна церква».

У своєму листі С. Целовальник також поінформував, що було створено робочу групу, яка займається реалізацією поставлених завдань і наразі триває «творчий пошук рішення». За його словами, «пропонується створити платформу, під якою археологи змогли б проводити розкопки, і де буде створено музей, а безпосередньо на платформі побудувати церкву. Але це буде будівництво нового храму, а не відтворення Десятинної церкви».

Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко висловив здивування тим фактом, що заяви головного архітектора міста і священнослужителів прямо суперечать задекларованим обіцянкам Уряду. Він також повідомив, що, зважаючи на ці факти, направив звернення Генеральному прокурору, в якому попросив оцінити правомірність дій відповідних органів влади та посадових осіб стосовно можливого будівництва нової культової споруди УПЦ МП на місці пам´ятки археології національного значення та вжити всіх необхідних заходів прокурорського реагування.

Прес-служба Заступника Голови Верховної Ради України М. Томенка