Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань.

Київська фортеця

2009 р. За знищення “Київської фортеці” порушено кримінальну справу

Дата: 25.06.2009

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом знищення пам’ятки археології початку XVII століття – Мазепинського валу, історико-архітектурного музею, що є частиною історико-архітектурного музею “Київська фортеця”. Про це йдеться у повідомленні прес-служби столичної Прокуратури з посиланням на заступника прокурора Києва Вадима Горана, пише УНІАН.

У повідомленні наголошується, що споруду знесено у результаті незаконної забудови. За словами Горана, сьогодні у Києві нараховується більше 4,5 тисяч історичних об’єктів, з яких лише третину включено до Державного реєстру. “У деяких випадках неможливо притягнути винних до кримінальної відповідальності тільки тому, що знищені пам’ятки не були офіційно зареєстровані”, – сказав Горан.

Він також додав, що Головне управління охорони культурної спадщини зобов’язане виявляти, вивчати, класифікувати і забезпечувати державну реєстрацію історичних пам’яток столиці, чого впродовж 2007-2008 років не було зроблено. За словами Горана, прокуратура Києва періодично змушена опротестовувати деякі рішення Київради про передачу під забудову земельних ділянок з історичними архітектурними або археологічними об‘єктами. А також зупиняти самих забудовників, що працюють без документів.

Як відомо, раніше директор “Київської фортеці” В’ячеслав Кулинич заявляв, що з 8 квітня на території заповідника працювали екскаватор і підйомний кран, орудували лопатами солдати. У зв’язку з цим на території в декілька соток старовинний фортечний вал був розкопаний, і на цьому місці ведеться будівництво під’їзної дороги та стоянки для Головного київського госпіталю.

Джерело: “Українська правда. Київ”

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 458

Модифіковано : 22.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.