Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Про справу не говори з тим, з ким можна, а з ким треба.

Пам’ятки, не прив’язані до вулиць

Місце розташування гітлерівського Дарницького концтабору

Місце розташування гітлерівського Дарницького концтабору

Меморіальний комплекс на честь загиблих мирних громадян і радянських військовополонених на місці розташування фашистського концтабору (вул. Академіка Горбунова) – пам’ятка історії (1968 рік) [Постанова Кабінету міністрів України № 1761 від 27.12.2001 р. “Про занесення пам’яток історії, монументального мистецтва та археології національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України”].

Меморіальний комплекс на честь загиблих мирних громадян і радянських військовополонених на місці розташування фашистського концтабору (вул. Академіка Горбунова) – пам’ятка історії (1968 рік) [Постанова Кабінету міністрів України № 928 від 3.09.2009 р. “Про занесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України”].

Для концентраційного табору для радянських військовополонених німецько-фашистські цивілізатори обрали місце в Дарницькому лісі, обмежене з півдня залізницею Київ – Полтава. Найближчий орієнтир – залізнична станція Дарниця, але від неї це місце лежить на 3.5 км на схід.

Місце концтабору маловідоме, і мало хто тут буває. У зв’язку з цим в Києві споруджено ще два пам’ятники жертвам цього табору – на Привокзальній площі напроти залізничної станції Дарниця та у сквері між Харківським шосе та вул.Симферопольською.

Слід знати, що на території Києва гітлерівці влаштували також Сирецький концтабір (Бабин Яр) та концтабір на Теличці, на місці деревообробного комбінату.

Вкладені елементи

Паспортна інформація
Паспортна інформація (+)

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 1040

Модифіковано : 22.09.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.