Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації.

Пам’ятки, не прив’язані до вулиць

2008 р. Південний київський тунель (Осокорки)

Дата: 14.10.2008

Підготовка до ІІ світової війни, яку товариш Сталін задумав, але повернути за потрібним сценарієм у певний момент не встиг, велася капітальна. В Києві, зокрема, було розпочато будівництво двох чи то залізничних, чи то безколійних транспортних тунелів, що мали пролягати під руслом Дніпра. Кесони для обох тунелів і зараз височать на берегах Славутича: північний на Оболоні (доступний для огляду) та південний на Жуковому острові (знаходиться на закритій території, куди не зайдеш).

Також, залишилися окремі збудовані ділянки південного тунелю. Про ділянку на Жуковому острові я вже писав. Останньої ж неділі вибрався я нарешті і в Осокорки, щоб заклацати невеличку лівобережну ділянку того ж тунелю. Зробити це слід було пошвидше, бо землю навколо вже позахоплювали під дачі, тому скоро підійти до тунелю стане неможливо.

Але і зараз підійти можливо лише до одного з кінців: на іншому дачі вже обжиті, і їхні власники навіть намагаються зробити з тунелю басейн чи щось таке.

Тому немає іншої ради, як залізти на споруду тунелю і подивитися на нього згори: в один бік та в другий: зокрема можна поглянути з височини й на “басейн”, в якому наразі голодні риби бігають зграєю за одним випадковим сухариком:

Озеро в тунелі давно, і що рибалки вудять в ньому рибу, я пам’ятаю ще з 1980-х. Але як видно з фоток вище, з одного кінця тунель вже засипають. Чи не захочуть нинішні (незаконні, бо земля захоплена самовільно) власники взагалі його зруйнувати, незрозуміло. Зробити це буде непросто, бо бетон, а тим більше арматура, дуже якісні і мало пошкодилися за 67 років стояння просто неба, – але, якщо бажання зрівняти споруду буде достатньо сильним…

В нинішньому ж вигляді вона практично не придатна для якогось меркантильного застосування. Словом, скільки йому стояти – невідомо, тож я й зафоткав.

Вкладені елементи

Фото: diogenis. Опубліковано 14 жовтня 2008 р. Адреса оригіналу статті:
Загальний вигляд
Фото: diogenis. Опубліковано 14 жовтня 2008 р. Адреса оригіналу статті:
Вхід в тунель
Фото: diogenis. Опубліковано 14 жовтня 2008 р. Адреса оригіналу статті:
Дах тунелю
Фото: diogenis. Опубліковано 14 жовтня 2008 р. Адреса оригіналу статті:
Затоплений кінець тунелю

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 490

Модифіковано : 22.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.