Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань.

Церква св.Іллі

2009 р. Громада УПЦ (МП) претендує на Іллінську церкву Чернігова, яка є в аварійному стані

Дата: 21.01.2009

На кількох попередніх сесіях Чернігівської міської ради група депутатів неодноразово порушувала питання перед колегами про необхідність передачі Іллінської церкви в користування громаді УПЦ (МП) – мовляв, треба ділити справедливо: якщо Катерининську церкву віддали в користування УПЦ КП, то тепер дійшла черга і до Іллінки.

Як зауважує кореспондент РІСУ Любов Потапенко, депутатів не зупиняє те, що названа споруда не є власністю територіальної громади Чернігова, а належить національному заповіднику – отож міськрада не компетентна приймати рішення з цього питання. Так само вони досі прагнуть перегляду на сесії міськради статусу Катерининської церкви.

«Ні офіційно, ні навіть неофіційно з приводу передачі Іллінської церкви в користування якійсь конфесії до нас ніхто не звертався», – повідомив кореспонденту РІСУ генеральний директор заповідника Юрій Соболь. «Вважаю, що чернігівські пам’ятки домонгольського періоду нашої історії нічим не гірші за столичні, наприклад, Софію Київську, тому я особисто проти передачі в користування будь-якій громаді цих унікальних пам’яток. А віддати Іллінку – означало б зробити перший крок до знищення заповідника», – додав він.

За словами Юрія Соболя, крім того, що в дерев’яних елементах споруди завелися шкідники, пам’ятку вкривають численні тріщини – одна частина будівлі почала відходити від іншої та створює небезпеку для людей. З минулого року ведуть роботи зі збереження дерев’яного іконостасу XVIII століття. Цьогоріч запланували серйозний ремонт усієї пам’ятки: науково-проектна документація готова, є сподівання, що профінансують ремонт конструктивних елементів церкви.

Іллінська церква в Чернігові – цегляна споруда унікальної конструкції домонгольського періоду Київської Русі (збудована на початку XI століття). Храм разом із ще давнішими Антонієвими печерами утворює неповторний архітектурно-історичний комплекс і входить до складу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Але в останні кілька місяців вона закрита для відвідувачів через аварійний стан.

Джерело: РІСУ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 247

Модифіковано : 28.05.2013

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.