Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни.

Історичний музей

Портрет К.Корнякта. Бл. 1603 р.

Одним з творів, де знайшли свій дальший розвиток традиції ранніх українських портретів, був портрет Костянтина Корнякта, виконаний після його смерті близько 1603 року (Львівський історичний музей).

Костянтин Корнякт – багатий купець-грек, що переселився з Молдавії до Львова. Тут він зблизився з місцевим українським міщанством, був одним з провідних діячів львівського Успенського братства і ктитором українських церков.

Створюючи портрет Корнякта, художник виходив з вже вироблених місцевих традицій, які відповідали смакам українських замовників. За стилем твір цей має багато спільного з портретом Яна Гербурта. їх зближують не лише аналогічна композиційна побудова, однакова посадка голови, подібно трактоване вбрання, але й сам характер пластичного рішення образу. В портреті Корнякта постать теж не має об’ємності, хоч складки одягу тут дещо виразніші; вона написана прямо по тканині без левкасної підготовки, так тонко, що крізь шар фарб ясно просвічують виткані орнаменти. На відміну від постаті, голова й руки виліплені досить об’ємне. Обличчя з рум’яними щоками, карими очима та опуклим лобом має спокійний, зосереджений вираз.

Джерело: Історія українського мистецтва. – К.: Наукова думка, 1967 р., т. 2, с. 304 – 306.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 98

Модифіковано : 21.11.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.