Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи

Богдан Хмельницький

?

Замойсько-Любачівська католицька єпархія

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Powierzchnia 8. 144 km2

Mieszkańców 485 963

Katolików 472 360

Parafii – ogółem 180

Parafii diecezjalnych 176

Parafii zakonnych 4

Biskupów 3

Kapłanów diecezjalnych 449

Kapłanów pracujących w duszpasterstwie na terenie diecezji 381

Alumnów 93

Kapłanów zakonnych 23

Braci zakonnych 2

Sióstr zakonnych 147

Katechetów świeckich 311

Szkoły katolickie 3

Szkoły im. Jana Pawła II 23

Szkoły im. Prymasa Wyszyńskiego 14

I. DEKANAT BIŁGORAJ PŁD.

1. Biłgoraj – Św. Jerzego

2. Biłgoraj – Św. Marii Magdaleny

3. Bystre – Św. Andrzeja Boboli

4. Harasiuki – Miłosierdzia Bożego

5. Hucisko – NMP Królowej Polski

6. Huta Krzeszowska – Podwyższenia Krzyża Świętego

7. Krzeszów – Narodzenia NMP

8. Lipiny – MB Częstochowskiej

9. Majdan Stary – Św. App. Piotra i Pawła

10. Sól – Św. Michała Archanioła

II. DEKANAT BIŁGORAJ PŁN.

1. Biłgoraj – Chrystusa Króla

2. Biłgoraj – Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP

3. Bukowa – Św. Andrzeja Boboli

4. Dąbrowica – Św. Maksymiliana Kolbego

5. Frampol – Św. Jana Nepomucena i MB Szkaplerznej

6. Goraj – Św. Bartłomieja

7. Gromada – NMP Nieustającej Pomocy

8. Hedwiżyn – Św. Jadwigi Śląskiej

9. Korytków Duży – MB Bolesnej

10. Radzięcin – Św. Kazimierza Królewicza

11. Trzęsiny – Św. Jana Chrzciciela

III. DEKANAT CIESZANÓW

1. Cewków – Podwyższenia Krzyża Świętego

2. Cieszanów – Św. Wojciecha

3. Dachnów – Podwyższenia Krzyża Świętego

4. Niemstów – Narodzenia NMP

5. Nowe Sioło – Wniebowzięcia NMP

6. Oleszyce – Narodzenia NMP

7. Stare Oleszyce – Najśw. Serca Jezusa

8. Stary Dzików – Trójcy Przenajświętszej

9. Stary Lubliniec – Przemienienia Pańskiego

IV. DEKANAT GRABOWIEC

1. Gdeszyn – Wniebowzięcia NMP

2. Grabowiec – Św. Mikołaja

3. Horyszów – Przemienienia Pańskiego

4. Miączyn – Św. Michała Archanioła

5. Skierbieszów – Wniebowzięcia NMP

6. Świdniki – MB Królowej Polski

7. Trzeszczany – Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP

8. Tuczępy – Św. Anny

9. Uchanie – Wniebowzięcia NMP

10. Zawalów – MB Różańcowej

V. DEKANAT HRUBIESZÓW PŁD.

1. Cichobórz – Św. Maksymiliana Kolbego

2. Czerniczyn – Św. Jana Chrzciciela

3. Gozdów – Miłosierdzia Bożego

4. Hostynne – Św. Jana Chrzciciela i Św. App. Szymona i Judy

5. Hrubieszów – Ducha Świętego

6. Hrubieszów – Św. Mikołaja

7. Hrubieszów – Św. Stanisława Kostki (Sanktuarium)

8. Kryłów – Narodzenia NMP

9. Mircze – Zmartwychwstania Pańskiego

10. Terebiń – Św. App. Piotra i Pawła

11. Werbkowice – Św. Michała Arch. i MB Nieustającej Pomocy

VI. DEKANAT HRUBIESZÓW PŁN.

1. Białopole – MB Częstochowskiej

2. Buśno – Wniebowzięcia NMP

3. Dubienka – Trójcy Przenajświętszej

4. Horodło – Św. Jacka i MB Różańcowej

5. Hrubieszów – NMP Nieustającej Pomocy

6. Moniatycze – Św. App. Piotra i Pawła

7. Nieledew – MB Częstochowskiej

8. Strzyżów – Narodzenia NMP

9. Szpikołosy – Przemienienia Pańskiego

10. Teratyn – Św. Stanisława Bpa

VII. DEKANAT JÓZEFÓW

1. Aleksandrów – MB Nieustającej Pomocy

2. Bondyrz – Opatrzności Bożej

3. Górecko Kościelne – Św. Stanisława Bpa

4. Józefów Biłg. – Niepokalanego Poczęcia NMP

5. Majdan Sopocki – Św. Tomasza Ap.

6. Susiec – Św. Jana Nepomucena

7. Tereszpol – MB Częstochowskiej

VIII. DEKANAT KRASNOBRÓD

1. Cześniki – Św. Michała Archanioła

2. Jarosławiec – Najświętszego Serca Jezusa

3. Kosobudy – Św. Andrzeja Boboli

4. Krasnobród – Nawiedzenia NMP (Sanktuarium)

5. Lipsko k. Zamościa – Św. Jana Chrzciciela

6. Łabunie – MB Szkaplerznej

7. Suchowola – Przemienienia Pańskiego

8. Żdanów – Św. Stanisława Bpa

IX. DEKANAT LUBACZÓW

1. Basznia Dolna – Św. Andrzeja Boboli

2. Bihale – Opieki Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

3. Krowica – Przemienienia Pańskiego

4. Lisie Jamy – MB Fatimskiej

5. Lubaczów – Św. Karola Boromeusza

6. Lubaczów – Św. Stanisława Bpa (Sanktuarium)

7. Łukawiec – Objawienia Pańskiego (Sanktuarium)

8. Młodów – Św. Marii Magdaleny

9. Potok Jaworowski – Trójcy Przenajświętszej

10. Załuże – Opieki MB

X. DEKANAT ŁASZCZÓW

1. Dołhobyczów – MB Częstochowskiej

2. Grodysławice – MB Królowej Świata

3. Gródek – Św. Anny

4. Łaszczów – Św. App. Piotra i Pawła

5. Nabróż – Wniebowzięcia NMP (Sanktuarium)

6. Nowosiółki – Przemienienia Pańskiego

7. Oszczów – Św. Barbary

8. Wiszniów – Św. Stanisława Bpa

9. Żulice – Podwyższenia Krzyża Świętego

XI. DEKANAT NAROL

1. Horyniec – Niepokalanego Poczęcia NMP

2. Huta Różaniecka – Chrystusa Króla

3. Lipsko k. Narola – Św. Andrzeja Ap.

4. Łukawica – MB Śnieżnej

5. Narol – Narodzenia NMP

6. Nowe Brusno – Nawiedzenia NMP

7. Płazów – Św. Michała Archanioła

8. Ruda Różaniecka – Św. Antoniego

9. Werchrata – Św. Józefa

XII. DEKANAT SITANIEC

1. Czołki – MB Częstochowskiej

2. Horyszów Polski – Podwyższenia Krzyża Św.

3. Kalinówka – Świętego Krzyża

4. Łaziska – Niepokalanego Poczęcia NMP

5. Płoskie – Św. Jacka

6. Sitaniec – Św. Bartłomieja Ap.

7. Stary Zamość – Wniebowzięcia NMP

8. Udrycze – Św. Antoniego Padewskiego

9. Wielącza – Św. Stanisława Bpa

10. Złojec – Chrystusa Króla

XIII. DEKANAT SZCZEBRZESZYN

1. Deszkowice – Św. Maksymiliana Kolbego

2. Gorajec – Wniebowzięcia NMP

3. Klemensów – Najświętszego Serca Jezusa

4. Mokrelipie – Znalezienia Krzyża Świętego

5. Nielisz – Św. Wojciecha i MB Różańcowej

6. Radecznica – Św. Antoniego Padewskiego

7. Staw Noakowski – Św. Jana Chrzciciela

8. Szczebrzeszyn – Św. Mikołaja

9. Topólcza – Św. Izydora

10. Tworyczów – Św. App. Piotra i Pawła

11. Zwierzyniec – MB Królowej Polski

XIV. DEKANAT TARNOGRÓD

1. Biszcza – Najświętszego Serca Jezusa

2. Księżpol – Podwyższenia Krzyża Świętego

3. Luchów Górny – Niepokalanego Poczęcia NMP

4. Łukowa – Wniebowzięcia NMP

5. Obsza – Wniebowzięcia NMP

6. Potok Górny – Św. Jana Chrzciciela

7. Różaniec – Św. Antoniego Padewskiego

8. Tarnogród – Przemienienia Pańskiego

9. Zamch – Św. Jozafata

XV. DEKANAT TARNOSZYN

1. Chodywańce – Narodzenia NMP

2. Dyniska Stare – Św. Antoniego

3. Hulcze – Najświętszego Serca Jezusa

4. Machnówek – NMP Królowej Polski

5. Przewodów – Św. Brata Alberta

6. Rzeplin – Św. Jana Chrzciciela

7. Tarnoszyn – Św. Stanisława Bpa

8. Ulhówek – Św. Maksymiliana Kolbego

9. Wasylów Wielki – Św. Anny

10. Żniatyn – Św. Michała Archanioła

XVI. DEKANAT TOMASZÓW PŁD.

1. Bełżec – NMP Królowej Polski

2. Jarczów – Św. Stanisława Bpa

3. Jeziernia – Św. Antoniego Padewskiego

4. Lubycza Królewska – MB Różańcowej

5. Łaszczówka – Trójcy Najświętszej

6. Łosiniec – Opieki Św. Józefa Obl. NMP i Św. Michała Arch.

7. Machnów Nowy – Św. App. Piotra i Pawła

8. Siedliska – MB Nieustającej Pomocy

9. Tomaszów – Św. Józefa

10. Tomaszów – Najświętszego Serca Jezusa

11. Żurawce – Krzyża Świętego

XVII. DEKANAT TOMASZÓW PŁN.

1. Dzierążnia – Wniebowzięcia NMP

2. Krynice – Św. Stanisława Bpa

3. Podhorce – MB Częstochowskiej

4. Rachanie – Przemienienia Pańskiego

5. Szarowola – Świętego Krzyża

6. Tarnawatka – Św. App. Piotra i Pawła

7. Tomaszów – Zwiastowania NMP

8. Wożuczyn – Nawiedzenia NMP

XVIII. DEKANAT TYSZOWCE

1. Czartowiec – Przemienienia Pańskiego

2. Dub – Niepokalanego Poczęcia NMP

3. Honiatycze – Wniebowzięcia NMP

4. Komarów – Trójcy Przenajświętszej

5. Perespa – Św. Michała Archanioła

6. Sahryń – Św. Cyryla i Metodego

7. Turkowice – Niepokalanego Poczęcia NMP

8. Tyszowce – Św. Leonarda

9. Zubowice – Św. Michała Archanioła

XIX. DEKANAT ZAMOŚĆ

1. Zamość – MB Królowej Polski

2. Zamość – Miłosierdzia Bożego

3. Zamość – Świętej Bożej Opatrzności

4. Zamość – Św. Brata Alberta

5. Zamość – Świętego Krzyża

6. Zamość – Św. Michała

7. Zamość – Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Ap.

8. Zamość – Zwiastowania NMP