Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

2011 р. У Львові проведуть референдум щодо театру ім. Заньковецької

19.10.2011

Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк хоче, щоб референдум щодо реконструкції Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької та будівництва нового приміщення театру у Львові пройшов якнайшвидше. Відповідну пропозицію він озвучив сьогодні, 19 жовтня, на нараді з керівництвом театру. Зі слів Цимбалюка, на капремонт театру треба 600-650 млн грн.

«Театр має унікальну цінність. Його треба зберегти. Але я хотів би, щоб фахівці сказали ціну питання. Маємо врахувати все, в тому числі нові меблі для театру, обладнання. Давайте порадимось з громадою також щодо конкурсу на нове приміщення для театру, може, проведемо референдум. Чом би Львову в цьому не показати приклад?», – сказав Михайло Цимбалюк.

Щодо пропозиції народного артиста України, режисера й актора, художнього керівника театру імені Марії Заньковецької Федора Стригуна збудувати нове приміщення театру у Львові, зокрема, щоб на час реконструкції театру Заньковецької там могла працювати його трупа, Цимбалюк сказав: «За останні 100 років у Львові не збудували жодного нового театру. Справді, в нас немає новітнього сучасного театру, але є багато звернень від різних колективів, які працюють сьогодні у, м’яко кажучи, поганих приміщеннях. Чому б не використати шанс і не збудувати нове приміщення?». Він додав, що така практика є у Чернівцях.

Також до середини листопада Федір Стригун пообіцяв подати Цимбалюку бачення колективу і працівників театру щодо подальшої його реконструкції (для подальшої презентації Президентові). Також він висловив занепокоєння, що театр можна втратити, якщо ремонт театру розтягнеться до 20 років, а трупа не матиме де працювати. Він також нагадав, що всі президенти України обіцяли навести лад з театром ім. М. Заньковецької, але ситуація наразі не змінилась.

Водночас, Стригун натякнув, що місце під новий театр він бачить па площі Вічевій, де зараз розташований ринок «Вернісаж», на яку, з його слів, «всі облизуються».

Своєю чергою директор «Укрдизайнгруп» Ігор Кузьмак запевнив, що є можливість великий об’єм робіт у театрі проводити, не заважаючи акторам. Також він нагадав, що розроблений кілька років тому проект реконструкції не передбачає використання підвальних приміщень та горищ, попри те, що у театрі скаржаться: потреба в технічних, складських та інших приміщеннях забезпечена на сьогодні тільки на 50-55%. Також Кузьмак додав, що через борг за виконані роботи останні кілька місяців проектанти не працюють. На завершення проектних робіт, з його слів, потрібно ще близько 10 млн грн.

Найближчим часом Цимбалюк пообіцяв провести розмову з керівництвом держави щодо повернення боргу у 2,5 млн грн проектній організації «Укрдизайнгруп», яка проектує реконструкцію театру.

Генеральний директор Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької Андрій Мацяк розповів, що за останні роки в театрі на 80% ліквідовано гостроаварійні ділянки, припинено процеси руйнування будівлі.

«За останні півтори роки ми нічого на театр не отримали. За цей час ми написали понад 160 звернень… Середня зарплата заслуженого артиста театру – 8-8,5 тис. грн. Затримок з виплатою немає», – сказав Мацяк.

Він нагадав, що згідно з постановою КМУ від 2008 року, на реконструкцію театру треба 350 млн грн. Однак коштів на це театр досі не отримував.

Серед першочергових робіт, за словами Кузьмака, потрібно проводити роботи з інженерними мережами, системами опалення та вентиляції, а також винести електропідстанцію з театру.