Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

2009 р. У Луцьку «роздерибанюють» історичну частину міста. Правоохоронці безсилі?

Дата: 04.11.2009

У Луцьку хочуть створити експертно-консультативну раду з питань збереження та розвитку історичної спадщини. Це потрібно, аби припинити хаос та знищення архітектурних пам’яток, ігнорування законів про приватизацію. Про це йшлося під час наради щодо збереження історичної спадщини, – повідомив сьогодні, 30 жовтня, власкор ЗІКу.

«Останні сім років ми займаємося війною за збереження нашої історичної спадщини. Це буквально сотні матеріалів, які через прокуратуру вже пройшли, сотні речей, які підтверджують хаос, ігнорування законів», – сказав голова Громадської Ради Волині Ігор Левчук. Наприклад, за його словами, рік тому спільно з СБУ було проведено дослідження питань приватизації – виявлено 225 об’єктів незаконної приватизації на території Старого міста (історична частина Луцька).

«Людина бере пам’ятку, робить з нею що хоче, а ніхто відповідальності не несе. Фактично, вся земля культурного заповідника (історико-культурний заповідник «Старий Луцьк», – ЗІК), яка приватизована незаконно – дерибанилася між своїми людьми», – висловився він. За минулі півтора місяця відкрито три кримінальні справи по Старому місту, які стосуються земельних афер, – додав Ігор Левчук. Проте, за його словами, правоохоронні органи часто безсилі.

Інша справа з архітектурними об’єктами, до яких часто просто добудовують споруди у стилі хай-тек, що суперечить усім нормам та правилам. Наприклад, на центральній вулиці міста – проспекті Волі. Окрім того, про низку пам’яток, які є в Луцьку, багато людей просто не знають. Приклад – луцький Окольний замок. Також не вирішена проблема із луцькими підземеллями, які часто свідомо руйнують або ж просто надбудовують над ними приміщення.

Саме для того, аби навести лад, й пропонують створити експертно-консультативну раду з питань збереження та розвитку історичної спадщини. До неї планують залучити фахівців, експертів, скласти відповідний план дій.

«Все, що є по Старому місті, по охоронній зоні повинно узгоджуватися тут, виноситися на цю раду», – висловився директор департаменту культури та збереження історичної спадщини Луцької міськради Сергій Годлевський. На його думку, це повинна бути громадська організація при Луцькому міському голові.

Джерело: «Західна інформаційна корпорація»