Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

2010 р. Музей історії Києва викидають на вулицю

Дата: 03.09.2010

Музей історії Києва отримав листа від КМДА з попередженням про виселення з орендованого приміщення по вул. Костянтинівська 6/8 – “Будинку Петра”. Крім того музей зобов’язали повернути колекції, які раніше належали Державному історико-культурному заповіднику “Стародавній Київ”, повідомляє бютівець Олександр Бригинець.

На переконання депутата, у такий спосіб КМДА самовільно намагається забрати в Музею історії Києва приміщення надане йому рішенням Київради. “Я впевнений, що жодні рішення, які стосуються Музею історії Києва, не можуть бути прийняті до того часу, доки не буде ухвалено концепцію його розвитку, а також знайдене окреме приміщення для його діяльності. Адже музей вже чув обіцянки виділити для його функціонування приміщення Українського дому чи 10 тисяч кв. метрів у новобудові по вул. Інститутській. І де кияни та гості міста бачать всю колекцію музею тепер? Ніде”, – сказав Бригинець.

Депутат надіслав звернення до заступника голови КМДА Леоніда Новохатька з проханням провести спільну нараду із залученням директора музею щодо розв’язання складної та нагальної ситуації, яка склалася. “У музею забирається частина колекції, що може свідчити про перспективу ліквідації закладу як такого. Це й не дивно, адже столична влада вже не раз забирала його приміщення. А сьогоднішні дії дуже схожі на дерибан”, – припустив Бригинець.

Депутат нагадав, що шість років Музей історії Києва не має свого приміщення для експонування колекції. У 2004 році заклад був виселений із Кловського палацу, який після реконструкції віддали у користування Верховного Суду. На сьогоднішній день частина колекції Музею виставлена на 4 і 5-му поверхах Палацу мистецтв “Український дім”. Оскільки зазначеної площі не вистачає для усієї колекції музею, його фонди розміщені у приміщеннях Музею Булгакова та “Будиночку Петра”.

Джерело: “Українська правда. Київ”