Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Будь гордий з того, що Ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового тризуба.

Житловий будинок з історією (№ 6 / Хорева, 8)

2010 р. Музей історії Києва викидають на вулицю

Дата: 03.09.2010

Музей історії Києва отримав листа від КМДА з попередженням про виселення з орендованого приміщення по вул. Костянтинівська 6/8 – “Будинку Петра”. Крім того музей зобов’язали повернути колекції, які раніше належали Державному історико-культурному заповіднику “Стародавній Київ”, повідомляє бютівець Олександр Бригинець.

На переконання депутата, у такий спосіб КМДА самовільно намагається забрати в Музею історії Києва приміщення надане йому рішенням Київради. “Я впевнений, що жодні рішення, які стосуються Музею історії Києва, не можуть бути прийняті до того часу, доки не буде ухвалено концепцію його розвитку, а також знайдене окреме приміщення для його діяльності. Адже музей вже чув обіцянки виділити для його функціонування приміщення Українського дому чи 10 тисяч кв. метрів у новобудові по вул. Інститутській. І де кияни та гості міста бачать всю колекцію музею тепер? Ніде”, – сказав Бригинець.

Депутат надіслав звернення до заступника голови КМДА Леоніда Новохатька з проханням провести спільну нараду із залученням директора музею щодо розв’язання складної та нагальної ситуації, яка склалася. “У музею забирається частина колекції, що може свідчити про перспективу ліквідації закладу як такого. Це й не дивно, адже столична влада вже не раз забирала його приміщення. А сьогоднішні дії дуже схожі на дерибан”, – припустив Бригинець.

Депутат нагадав, що шість років Музей історії Києва не має свого приміщення для експонування колекції. У 2004 році заклад був виселений із Кловського палацу, який після реконструкції віддали у користування Верховного Суду. На сьогоднішній день частина колекції Музею виставлена на 4 і 5-му поверхах Палацу мистецтв “Український дім”. Оскільки зазначеної площі не вистачає для усієї колекції музею, його фонди розміщені у приміщеннях Музею Булгакова та “Будиночку Петра”.

Джерело: “Українська правда. Київ”

Вкладені елементи

2011 р. Музей історії Києва виселяють з “Будинку Петра” – унікальна колекція під загрозою
2011 р. Музей історії Києва виселяють з “Будинку Петра” – унікальна колекція під загрозою
2011 р. В КМДА не змогли підтвердити, що Будинок Петра І на Подолі не продадуть
2011 р. В КМДА не змогли підтвердити, що Будинок Петра І на Подолі не продадуть

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 170

Модифіковано : 22.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.