Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Пімсти смерть великих лицарів.

Замок

1967 р. Історія українського мистецтва

Простота, скромний декор і те, що нижній і середній яруси не мають бійниць, споріднюють Луцький замок з Кременецьким, збудованим, очевидно, з дерева ще в XI столітті, а наприкінці XIII – на початку XIV століття перебудованим в камені. Те, що немає бійниць підошовного бою, свідчить про зв’язок з архітектурою попереднього етапу.

Кременецький замок, збудований з білого каменю – вапняку, стоїть на окремій, ізольованій горі, а поселення з укріпленнями розташовано внизу, під горою. Видовжений серповидний мис відокремлено з напільного боку глибоким перекопом. Замок мав лише три башти – Надбрамну, Південну, або Червлену, та розташовану над «Домом новим» [Памятники, изданные временною комиссиею для разбора древних актов, т. IV. К., 1859, отд. 2, стор. 204 – 205]. Невеликий двір було обнесено мурами з городнями, де «околишня шляхта схов мала». Кременецький замок з мурованою церквою посеред двору відзначався особливим лаконізмом форм та силуету, що добре пов’язувався з навколишнім ландшафтом.

Джерело: Історія українського мистецтва. – К.: Наукова думка, 1967 р., т. 2, с. 22.

Вкладені елементи

Замок у Кременці. Вигляд з півночі. XIII – XIV ст. Перебудова XV – XVI ст. 	Джерело: Історія українського мистецтва. – К.: Наукова думка, 1967 р.,…
Загальний вигляд

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 105

Модифіковано : 20.03.2013

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.