Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.

Сучасні проблеми

2011 р. В Івано-Франківську відомий канадський скульптор відкрив пам’ятник Шевченку

22.05.2011 р. 20:17

Сьогодні, 22 травня, в день 150-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка, в Івано-Франківську відкрили пам’ятник Кобзарю роботи Лео Мола, всесвітньо відомого канадського скульптора, автора пам’ятників Шевченкові у Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі.

Керівники області та міста разом з громадськістю під звуки духового оркестру пройшли колоною з Вічевого майдану до однойменного парку, де встановили пам’ятник Кобзареві. На початку колони активісти Пласту несли два національних та прапор Івано-Франківська. Більшість учасників акції були в національних строях і вишиванках.

Міський голова Віктор Анушкевичус, виступаючи перед відкриттям пам’ятника, закликав присутніх “припинити політичне флюгерство і бути гідними Шевченка”.

“Шевченко – це символ чесності, порядності та послідовності, – зазначив мер. – Він ніколи не зраджував своїх ідеалів і поглядів. Він із кріпака перетворився на аристократа”.

“Шевченко повинен нас всіх об’єднувати, а не роз’єднувати”, – зазначив голова обласної ради Олександр Сич.

Івано-Франківськ 20 років був чи не єдиним обласним центром без повноцінного пам’ятника Кобзареві, при тому, що майже три роки тому скульптуру роботи Лео Мола (Леоніда Молодожанина) привезли з майстерні художника в Німеччині. Вона зберігалася на складах, що викликало невдоволення як в Україні, так і в діаспорі.

Пам’ятник встановили в парку культури і відпочинку імені Шевченка, і це викликало протест ряду громадських організацій. Але міська влада називає цей варіант “проміжним” і обіцяє, що до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка місто матиме ще й великий пам’ятник Кобзареві. На облаштування пам’ятника з міського бюджету виділили майже 300 тисяч гривень.

Між тим, сьогодні в Тернополі з нагоди 150-річчя перепоховання Тараса Шевченка біля його пам’ятника відбудеться поетично-музична всеношна. Як повідомив начальник міського управління культури Олександр Смик, в нічних читаннях візьмуть участь поети і письменники з Луцька, Києва, Львова та Тернопільщини, крім них до заходу долучаться і творчі колективи.

“Це буде така собі начитка духовності. Захід триватиме цілу ніч – не будемо розходитися до тих пір, доки будуть охочі почитати вірші Шевченка чи свою поезію”, – розповів Смик.

За його словами, також під час заходу біля пам’ятника поету буде розгорнута фотовиставка робіт Руслана Телібського, який об’їхав усі міста України, де є пам’ятники Т. Шевченку і сфотографував їх.

“Цим заходом ми хочемо більше уваги привернути до 150-річчя з часу перепоховання Шевченка, до поезії. Крім цього, символічно, що все це буде відбуватися в ніч перед Святом Героїв”, – підкреслив Смик.

Пам’ятну дату шанувальники спадщини Шевченка відзначили і в Празі. Сьогодні у Празі відбулося віче з нагоди 150-річчя перепоховання Тараса Шевченка, яке організувала Українська європейська перспектива (УЕП) та інші громадські організації українців у Чехії.

Його учасники закликали владу України “йти у відповідності із Шевченковими заповітами” і об’єднувати українців навколо ідеї формування вільної, європейської і соборної держави.

Нагадаємо, сьогодні, 22 травня, за участю перших осіб держави у Каневі відбулися заходи з нагоди 150-річчя перепоховання Тараса Шевченка. Мітинг супроводжувався вигуками присутніх “Ганьба” і “Геть московського попа”.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 224

Модифіковано : 22.09.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.