Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Здобудеш Українську державу або згинеш у боротьбі за неї!

Монастир Успіння

2010 р. У Святогірській лаврі відкрили музей історії святині

Дата: 30.09.2010

Про історії Святогірської Свято-Успенської лаври відтепер її відвідувачі зможуть дізнатися, відвідавши музей історії святині. 25 вересня під час паломницької поїздки до Донецької єпархії музей освятив Предстоятель УПЦ Митрополит Володимир. Приміщення музею займає три просторих зали, площею 100 кв. м.

Експонати музею мають не лише духовну, але й археологічну цінність. Для огляду тут представлена панорама Святогірської пустині, як називали святиню в період її розквіту в кінці ХІХ-початку ХХ ст. Макет лаври виготовили спеціалісти з Києва.

В музеї також представлені особисті речі подвижників Святогірської обителі, багато з яких належали монахам, які на сьогодні проголошені святими. Окрім того, відвідувачі музею зможуть побачити старовинні книги, хрести, предмети побуту. В окремому залі, як інформує прес-служба Донецької єпархії УПЦ, зібрані унікальні предмети сакрального мистецтва: хрести-енколпіони ХІІІ ст., ікони, плащаниці, митри, священичі ризи початку ХХ ст. Багато з представлених в експозиції музею предметів впродовж багатьох років зберігалися в приватних колекціях. Деякі предмети знайдені при розкопках.

Це перший музей Святогірської лаври впродовж усього періоду її існування. 1922 року, коли радянська влада закрила святиню, в її приміщенні відкрили Дім відпочинку та музей антирелігійної пропаганди. В середині ХХ ст. тут відкрили радянський музей історії Святогірська.

Джерело: РІСУ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 163

Модифіковано : 23.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.