Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.

Чорна кам’яниця (№ 4)

1967 р. Історія українського мистецтва

Головний фасад Чорної кам’яниці, що її збудував наприкінці XVI століття невідомий майстер [припущення, що автором будівлі був Петро Красовський (В. Лозінський), не підтвердились пізнішими дослідженнями (Łucja Charewiczowa. Czarna kamienica i jej mieszkańcy. Lwów, 1935)], виходить на Площу Ринок. Його облицьовано кам’яними брилами з так званим діамантовим рустом, а вікна і вхід мають обрамування з різьбленими соковитими орнаментальними прикрасами. Три поверхи будинку (четвертий поверх і аттік зроблено у XVII столітті) мають з боків пілястри і міжповерхові членування у вигляді невеличких карнизів. Ця скромна за розміром споруда завдяки вільному несиметричному розташуванню різних елементів фасаду та його декоративній обробці, соковитості й пластичності білокам яного різьблення та грі світлотіні створює надзвичайно сильне враження.

Внутрішнє планування мало відрізняється від інших будинків цього типу, але оздоблення інтер’єрів приміщень, як і фасаду, відзначається широким використанням пластичних орнаментальних оздоб.

Джерело: Історія українського мистецтва. – К.: Наукова думка, 1967 р., т. 2, с. 79.

Вкладені елементи

Загальний вигляд Чорної кам’яниці у Львові. XVI – XVII ст. 	Джерело: Історія українського мистецтва. – К.: Наукова думка, 1967 р., т. 2, с. 81.
Головний фасад
План Чорної кам’яниці у Львові. XVI – XVII ст. Обміри Ю. Нельговського. 	Джерело: Історія українського мистецтва. – К.: Наукова думка, 1967 р., т.…
План
Вхідний портал Чорної кам’яниці у Львові. XVI – XVII ст. 	Джерело: Історія українського мистецтва. – К.: Наукова думка, 1967 р., т. 2, с. 121.
Вхідний портал
Взірцем різьбленої декорації інтер’єру є Чорна кам’яниця [є думка, що це різьблення належить до пізнішого часу – 1678 р., коли Чорна кам’яниця…
Різьблення вікон світлиці

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 563

Модифіковано : 21.11.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.