Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни.

Відбудова монастиря

1999 р. Музей відбудови монастиря

Відбудова Михайлівського ансамблю як унікальна акція в українській пам’яткоохоронній практиці закономірно поставила на порядок денний питання фіксації і дальшого збереження якнайповнішої вірогідної інформації про цю відбудову. Тому було передбачено організувати музей відтворення ансамблю – для призбирування, збереження та експонування відповідних матеріалів. Експозицію у двох залах загальною площею 120 квадратних метрів відкрито у відбудованій дзвіниці в червні 1998 року.

З часом її планується перетворити на повноцінний Музей історії та відтворення Михайлівського Золотоверхого монастиря. Такий музей функціонуватиме в діючому монастирі. І це не всі сприймають однозначно. Коли деякі діячі кажуть, що музей і церква несумісні, то забувають про те, що перші колекції старовинних речей і рукописів зібрали в нас монастирі, а активна діяльність церковно-археологічних музеїв у дореволюційному Києві і зовсім заперечує тезу про таку несумісність їх.

Найважливіше завдання тепер – не тільки відтворити увесь комплекс Михайлівського Золотоверхого монастиря, а й повернути до нього всі його історико-культурні цінності – як з України, так і з Росії. Ніби давно минули страшні 30-ті роки, війна, а репресовані мозаїки з Михайлівського Золотоверхого собору все ще відбувають заслання на півночі – у Москві, Петербурзі, Новгороді. Напередодні третього тисячоліття, коли відбудовано їхній тисячолітній дім, треба щоб „святі в’язні” повернулися до нього. Відкриття в музеї Михайлівського Золотоверхого монастиря спеціальної виставки „Повернуті шедеври” було б гідною подією до зустрічі Україною 2000 року. Ця подія, без перебільшення, матиме особливе моральне значення для всього українського народу, віднова стане символом віри у своє відродження, знаком тривкої сув’язі поколінь, встановлення справедливості після наруги зі святинь.

Джерело: Пам’ятки України, 1999 р., № 1, с. 46.

Вкладені елементи

Джерело: Пам’ятки України, 1999 р., № 1, с. 46.
Інтер’єр музею

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 285

Модифіковано : 20.06.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.