Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину,
якщо цього вимагатиме добро справи

Богдан Хмельницький

?

Замок

Замок

Розмір зображення: 800:600 піксел

Загальний вигляд Замкової гори. Фото 25 червня 2010 р. з сайту

Замок 14 ст. [Пам’ятники архітектури УРСР, що перебувають під державною охороною : список. – К. : Держбудвидав, 1956 р., с. 38].

Замок 13 – 15 ст. [Нариси історії архітектури України: дожовтневий період. – К.: Держбудвидав, 1957 р., список пам’яток].

Руїни замка 14 ст. [Постанова Ради міністрів УРСР “Про впорядкування справи обліку та охорони пам’ятників архітектури на території Української РСР” № 970 від 24.08.1963 р.].

Руїни замку 11 – 12, 14 – 16 ст. [Державний реєстр національного культурного надбання: пам’ятки містобудування і архітектури України (проект). – Пам’ятки України, 1999 р., № 2-3].

Далі наш шлях з долини веде знову в гори, де ми маємо знайомитися з міжгірською групою пам’яток. Але перш ніж почати цей шлях, оглянемо Хустський замок. Він височить прямо над містом, на могилоподібній горі, заввишки в 150 метрів. У плані замок злегка видовжений і складається з нижнього і верхнього дворів. Заснований у XIV ст., він потім не раз перебудовувався. В’їзні ворота з південно-східного боку захищала неправильної форми башта, спрямована гострим кутом назовні. В зовнішньому дворі були господарські та житлові приміщення, а також величезні резервуари для води, у внутрішньому дворі палацові споруди та інші приміщення і, крім того, колодязь завглибшки в 160 метрів. На початку XVIII ст. для придушення народних повстань австро-угорські монархи розмістили в замку свій гарнізон, але 3 липня 1766 р. над Хустом пройшла нечуваної сили гроза; блискавка вдарила в пороховий льох, і замок злетів у повітря. Після того ніхто вже не відбудовував його. З верхнього подвір’я видно долину рік Тиси і Ріки, що тут зливаються [Логвин Г.Н. По Україні. – К.: Мистецтво, 1968 р., с. 373].

Оксана Добош Хустський замок (17.07.2012)

Більше фотографій: