Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.

2011 р. Занедбаний палац Бесядецьких у Львові “змалів” від новобудови

2011 р. ЛНУ ім. Івана Франка спростовує, що колишній палац Бєльських у аварійному стані

Дата: 31.01.2011

Колишній палац Бєльських, що у Львові на площі Галицькій, 10, виведено із аварійного стану. Про це повідомляє прес-центр Львівського національного університету імені Івана Франка. Також у прес-центрі університету заперечують, що «Львівський національний університет імені Івана Франка нібито своєю бездіяльністю спричинює руйнацію колишнього палацу Бєльських, що на площі Галицькій, 10».

У розповсюдженому повідомленні зазначено, що “розпорядженням Кабінету міністрів України від 14 січня 2004 року та наказом міністра освіти і науки України від 30 січня 2004 року Львівському національному університету імені Івана Франка було передано будівлю колишнього палацу Бєльських, що на площі Галицькій, 10, приміщення якого рішенням ректорату призначено для історичного факультету”.

“Для проведення реставраційно-ремонтних робіт 19.03.2004 року замовили проектно-кошторисну документацію, яка після комплексної експертизи отримала позитивний висновок 14.12.2007 року. Після проведення тендерної процедури було укладено угоду між університетом і підрядною організацією БУ-18 м. Львова, яка до 2008 року виконала такі роботи: прокладання каналізаційних мереж до будівлі; реконструкція та підсилення фундаменту з фасаду, тильної сторони і в середині споруди; мурування окремих склепінь стіни; влаштовано металеві обійми й елементи підсилення стін і тим самим вивели будівлю з аварійного стану. На згадані вище роботи університет виділив 746 тис. 184 грн. із коштів спеціального фонду університету”, – пояснюють у прес-центрі ВНЗ.

“У процесі проведення реставраційно-ремонтних робіт та виведення з аварійного стану будівлі, що на Галицькій, 10, було виявлено нижній ярус підвалів, на які необхідно виготовити додаткову науково-дослідну та проектно-кошторисну документацію та внести зміни до проекту. Орієнтовна вартість цієї документації понад 300 тис. грн.

У бюджеті університету на цей рік закладено на капітальний ремонт вказаної будівлі 3 млн. грн. із коштів спецфонду. Університет очікує фінансової підтримки на таку ж суму і від держави”, – зазначено у повідомленні прес-центру університету.

Також у прес-центрі наголошують, що саме чиновники міських та обласних державних установ свого часу (2004-2007 рр.) гальмували численними погодженнями затвердження проектної документації, про що неодноразово публічно говорив ректор університету.

“До керівництва університету також надходили пропозиції від приватних структур, що в часі корелює з виступами чиновника Львівської міської ради, щодо продажу або співфінансування будинку на Галицькій,10 з метою перебудови колишнього палацу на готель. Усі ці пропозиції було відхилено.

Станом на сьогодні загальна вартість виконаних робіт становить 13 930 706 грн. У 2010 році і вже цьогоріч ректорат звертався з проханням до голови Львівської ОДА щодо включення цієї будівлі до Програми фінансування об’єктів будівництва у 2011 році в рамках додаткової Угоди щодо соціально-економічного розвитку Львівської області між Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою”, – зазначають у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Нагадаємо, у Львівській міській раді запевняють, що у Львові пам’ятка архітектури на пл. Галицькій,10, колишній палац Бесядецьких, сьогодні єдина у місті збережена магнатська резиденція XVIII століття садибного типу, потребує негайної реставрації. “Ми хочемо привернути увагу громадськості, передовсім, нашої держави, до стану об’єктів пам’яток національного значення у Львові і як вони фінансуються.

Будівля на пл. Галицькій перебуває у власності Львівського університету. Однак університет, не отримуючи коштів з держбюджету, не проводить тут жодних робіт”, – зазначила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 26

Модифіковано : 23.11.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.