Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

2009 р. Будинок камерної та органної музики може перетворитися на Брянську церкву

Дата: 04.09.2009

У Дніпропетровську – конфлікт музикантів та священнослужителів. Яблуко розбрату – Будинок камерної та органної музики на проспекті Калініна. Будівля більш, ніж півстоліття тому належала православній церкві – там знаходився Брянський собор. За радянських часів його у вірян відібрали та повернули в державну власність. Тепер обласна єпархія намагається встановити історичну справедливість, а 70 працівників органної зали не розуміють, чому повинні звільняти приміщення, де працювали протягом 20 років.

Ситуація загострилась після рішення Вищого адміністративного суду України, який став на бік церкви. Утім, останнє слово залишається за депутатами облради. Двадцятий рік поспіль не припиняються суперечки щодо будівлі зали органної та камерної музики. Директорка закладу каже: вже 23-й концертний сезон їх тероризують представники церкви.

Ласий шматок землі разом з унікальною спорудою не можуть поділити як представники московського, так і київського патріархату: За законом усі культові споруди після розпаду Союзу повинні перейти відповідним конфесіям. Православна церква нібито і має повноцінне право на повернення будівлі, але не в тому випадку, коли там розміщується музикальний інструмент, аналогів якому в Україні немає.

Директорка органної зали запевняє: лише в цій будівлі створені ідеальні умови для звучання органу. Якщо його перенести в інше приміщення без відповідних режимів температури та вологості, на концертах органної музики у Дніпропетровську можна поставити хрест. Унікальність інструмента підтверджують і самі музиканти. Кажуть: в Україні – 13 органів, але дніпропетровський – найособливіший. У представників православ’я своя правда.

Священнослужителі кажуть: повернення Брянського собору до єпархії – то не примха вірян, а законне право нашої держави. Отець Сергій мав би розпочати службу у храмі ще сім років тому. Проте, замість цього – він пише судові позови. Священник переконаний: проблему навмисно роздули. Орган – і справді унікальний, але не настільки, щоб його не можна було перевезти до іншого приміщення.

Долю будівлі вирішували в 5 судах різних інстанцій. Але сторони конфлікту стали заручниками правової колізії. Виявляється, однієї ухвали суду замало. Необхідне чітке рішення депутатів облради. Адже органна зала знаходиться на балансі області. Губернатор Віктор Бондар уважно придивляється до приміщення Обласної філармонії – то, виявлється, єдине місце, яке б стало альтернативою Будинку камерної та органної музики.

Але й тут все упирається в гроші. Втім, поки грошей немає, тож губернатор навіть і не збирається виносити це питання на розгляд сесії облради. Тому все залишається на свої місцях.

Джерело: “11 канал”