Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Будь гордий з того, що Ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового тризуба.

Уклин с

Церква св. Петра і Павла (стара)

Церква св. Петра і Павла (стара)

Розмір зображення: 560:800 піксел

Дерев’яна церква св.Петра і Павла 18..19 ст. [Слободян В. Каталог існуючих дерев'яних церков України і українських етнічних земель. – Вісник ін-ту Укрзахідпроектреставрація, 1996 р., т. 4, с. 88].

Уклин Свалявський район

Церква св. Петра і Павла. Кінець XVIII або початок XIX ст.

У 1700 р. згадують священика Павла Куцкіра. У 1733 р. за священика Якова Веселовича в селі була дерев’яна церква св. Миколи з одним дзвоном. Теперішня маленька церківця – рідкісний архітектурний скарб. У кінці XIX ст. нею захоплювався відомий вчений Т. Легоцький. Подібні малі споруди колись були поширені в багатьох віддалених селах, де не було змоги збудувати велику церкву.

Донині дійшли три – в Костринській Розтоці, Тарасівці і в Уклині, але тільки уклинська не зазнала переробок, хіба що її вкрили бляхою. За художніми критеріями і за конструктивними ознаками такі церкви можна об’єднати в окрему групу, умовно кажучи, “малих” церков. Розповідають, що церкву збудовано з дерева старої церкви, а до того тут були дві церкви, які занепали чи згоріли. Тоді село було по другий бік долини, але епідемія холери спустошила його. Досі побутує приказка: “Так мало (людей), як хиж на Уклині”. Тому й церкву зробили малу.

Довгі роки церквою опікувався Михайло Юрканич. Збереглися деякі старі церковні речі, а два дзвони перенесено до нової церкви, збудованої в 1992 р.

Джерело: Сирохман М. Церкви України: Закарпаття. – Льв.: 2000 р., с. 301 – 302.

Довідка на сайті

Довідка на сайті

Вкладені елементи

Уклин. Церква св. Петра і Павла, кінець XVIII або початок XIX ст. Світлина П. Сови, 1969 р. 	Джерело: Сирохман М. Церкви України: Закарпаття. –…
1969 р. Загальний вигляд з позиції А3
Уклин. Церква св. Петра і Павла, кінець XVIII або початок XIX ст. Світлина 1994 р. 	Джерело: Сирохман М. Церкви України: Закарпаття. – Льв.: 2000…
1994 р. Загальний вигляд з позиції А3

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 618

Модифіковано : 28.11.2018

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.