Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

2011 р. На згарищі церкви XVII ст., що на Львівщині, під престолом знайшли мощі

Дата: 27.04.2011

Отець Степан, парох с. Переволочна на Львівщині, де на Великдень згоріла дерев’яна церква XVII ст., повідомив, що на згарищі під престолом виявлено мощі. Про це сьогодні, 27 квітня, розповів на брифінгу голова постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Львівської облради Орест Шейка, інформує кореспондент ЗІКу.

Орест Шейка очолив виїзд експертної комісії на місце надзвичайної події. З ним їхали колишній директор музею народної архітектури та побуту Борис Рибак, доцент Львівської політехніки Юрій Дубик та інші.

Шейка зазначив: «Я коли вже їхав геть, то парох тої церкви, о. Степан, подзвонив, що під престолом знайшли мощі. Кому вони належать – невідомо».

За попередніми висновками, церква зайнялася не через недбалість чи порушення правил протипожежної безпеки. Зокрема тому, що минулого року її було оброблено антипіренами. Висувалась версія, що зайнялась дзвіниця, а потім полум’я охопило і церкву. Але ця версія викликає сумніви, оскільки:

– дзвіницю теж обробляли антипіренами;

– якби полум’я поширилось вітром, церква горіла б зверху, а вона горіла знизу;

– вітер дув в інший бік, дзвіниця розташована на відстані від церкви.

Але, каже Шейка, до кінця нічого стверджувати не можна, поки триватиме слідство.

Місцеве населення підозрювати у підпалі, вважає Шейка, некоректно. «Ми прийшли туди. Там багато людей збирають обгорілі залишки. Вони як на похороні. Думати про те, що ці люди мале якесь відношення до підпалу – абсолютно немудро», – описав він свої враження.

Тим часом є ще один цікавий момент у цій історії. За словами голови комісії з питань культури, у церкві в спеціальному сейфі зберігалися документи і… гроші. Так-от, якщо обгорілі папери є на місці пожежі, то від грошей ані сліду: «В сейфі у церкві знаходилися церковні папери і в сейфі були гроші. Якщо обгорілі залишки паперу залишились, то сліду грошей нема», розповідає він.

Джерело: «Західна інформаційна корпорація»