Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Про справу не говори з тим, з ким можна, а з ким треба.

Житловий будинок (№ 6)

2012 р. Київрада дозволила приватизацію легендарної садиби Іпсіланті

27 Кві 2012

Київрада внесла зміни у рішення від 31 березня 2011 року “Про Програму приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва на 2011-2013 роки”, відповідно до якого будівля на вулиці Івана Мазепи, 6-а включена до переліку об’єктів, які підлягають приватизації шляхом продажу на аукціонах.За це рішення проголосували 66 зі 100 зареєстрованих у залі депутатів.

Як заявила голова фракції “БЮТ-Батьківщина” у Київраді Тетяна Мелехова, Київрада продала легендарну Садибу Іпсіланті на вул. Івана Мазепи, незважаючи на постанову Ради міністрів УРСР від 1963 року № 970, відповідно до якої ця пам’ятка перебуває під охороною держави і не підлягає продажу.

За словами Т. Меліхової, “представники КМДА обдурили депутатів, повідомивши, що нібито цей будинок втратив статус пам’ятки відповідно до внесених змін до закону України. Але я особисто за кілька хвилин до голосування перевірила, що відповідно до постанови Кабміну цей будинок є пам’яткою архітектури і переконалась, що запевнення КМДА – це брехня. Відверта брехня чиновників обурює. Переконана, що такі люди не можуть займати посад, які вони зараз обіймають”. Депутат наголосила, що цю будівлю можна здавати лише в оренду.

За її словами, на цьому прикладі очевидним є застосування корупційної схеми привласнення пам’яток: спочатку вносяться зміни до закону (в січні пам’ятку виключили з Переліку об’єктів, що не підлягають приватизації) і, не очікуючи змін до постанови Кабміну, питання продажу історичної будівлі виноситься на сесію Київради.

Т. Меліхова висловила припущення, що у придбанні цієї садиби дуже зацікавлені впливові особи.

«Сподіваюсь, прокуратура зверне увагу на такі дії депутатів і чиновників та скасує це рішення в судовому порядку», – висловила сподівання Т. Меліхова, повідомляє «Головне.com».

Будинок-садиба Іпсіланті був споруджений в 1798 році у стилі класицизму для коменданта Печерської фортеці Вігеля. У 1807 році у цьому будинку оселився з родиною Костянтин Іпсіланті – правитель Молдови та Валахії, учасник грецького антитурецького визвольного руху.

Будівля є частиною садибного комплексу, який є замкнутим двором, оббудованим по периметру житловими і господарськими приміщеннями. Спочатку дім був дерев’яним, двоповерховим, згодом був добудований третій поверх.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 26

Модифіковано : 9.07.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.