Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань.

Дзвіниця

1998 р. Храми Чернігова

1998 р. Храми Чернігова

Розмір зображення: 924:393 піксел

Дзвіниця, розташована через вулицю, побудована в 1772 – 1779 рр., раніше самої церкви. Ця будівля дуже схожа на дзвіницю Кирилівського монастиря в Києві, споруджену І. Г. Григоровичем-Барським в 50-х рр. XVIII ст., що була зруйнована в 30-х рр. нашого століття. Дзвіниця в Чернігові, на щастя, збереглась до наших днів без пошкоджень. Зовнішній вигляд дзвіниці пишніший, ніж самої церкви, і справляє дуже добре враження своїми мальовничими обрисами. Як зазначив Г. Н. Логвии, у дзвіниці «… відчувається рука досвідченого зодчого, який досконало володіє «таємницями» професійної майстерності» [Логвин Г. Н. Чернигов. Новгород-Северский. Глухов. Путивль. – М.: Искусство, 1965, c. 121].

Планувальну основу будівлі дзвіниці (рис. 25) складають три восьмибічних гранчастих об’єми першого поверху, що нагадують про дерев’яні українські зрубні церкви. Ці об’єми сполучені по поздовжній осі й утворюють приміщення невеликої церкви на нижньому поверсі дзвіниці. Башта для дзвонів, побудована над середнім об’ємом, має так само восьмикутну форму в плані. Сходи до дзвонів влаштовані в товщі стіни.

Стіни дзвіниці виконані з рустовкою пілястр по ребрах об’ємів. Вікна оформлені наличниками з криволінійними сандриками. На другому ярусі зроблені арочні відкриті прорізи. Завершує дзвіницю мальовничий, вишуканої форми півсферичний купол на невисокому барабані зі струнким шпилем (рис. 26).

Джерело: Віроцький В.Д. Храми Чернігова. – К.: Техніка, 1998 р., с. 186 – 187.

Вкладені елементи

Джерело: Віроцький В.Д. Храми Чернігова. – К.: Техніка, 1998 р., с. 187.
План

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 311

Модифіковано : 8.06.2013

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.