Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань.

Комплекс пам’яток Більського городища

2008 р. Бути чи не бути Більську заповідником?

Дата: 02.09.2008

Сьогодні президент благодійного фонду „Гелон” Володимир Бідуха вручив голові Полтавської облдержадміністрації Валерію Асадчеву офіційне звернення-прохання підтримки створення Національного парку України «Більське городище». Також це звернення розглянули сьогодні на засіданні робочої групи Полтавської обласної ради (яка створена за дорученням голови обласної ради Олександра Удовіченка).

У зверненні – прохання підтримати створення Національного парку України «Більське городище», а також взяти участь у роботі фонду „Гелон” задля «відродження гідності і духовної самоповаги, патріотизму, щоб місце, де в давні часи розвивалася велика нація, перша державність, стало гордістю всіх українців,…щоб історичні витоки державності послужили для об’єднання народу України і Національний парк України «Більське городище» став візитною карткою держави».

Мета – забезпечення підтримання екологічної рівноваги, збереження, відтворення і ефективного використання природного комплексу Більського городища та об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність, для прискорення формування національної екологічної мережі згідно Указу Президента України № 774/2008 від 27 серпня 2008 року «Про невідкладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків» відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України».

До речі, за словами Бідухи, створення Національного парку „Більське городище” вже підтримано Міністерством культури і мистецтв України лист від 24.11.2004 року № 22-1879/25. Не хочуть чути владні та правоохоронні структури лише про нафтові свердловини і знищення 100 га заповідних земель у Котелевському районі.

«Ні правоохоронці, на прокуратура нічого цього не хочуть помічати» – сказав Бідуха. Зокрема, в угоду бізнесовим інтересам, знищене Велике Більське озеро (16 гектарів водної поверхні), під кожну свердловину “зачищається” до 4 гектарів землі. Місцеві органи влади видають дозволи на буріння свердловин у заповідних місцях. Зокрема, вже 5 вересня у Котелевському райсуді слухатимуть справу щодо неправомірних рішень Більської сільради про надання земельної ділянки 2 га в безоплатну приватизацію.

Нагадаємо, громадська організація „Гелон” створена з метою консолідації зусиль влади і громадськості, щодо збереження пам’ятки історії та археології світового значення „Більське городище”, яке вчені ототожнюють з легендарним містом Гелон – столицею Скіфії.

Джерело: “Новини Полтавщини”

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 179

Модифіковано : 23.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.