Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи

Богдан Хмельницький

?

2009 р. На Львівщині горіла дерев’яна церква – пам’ятка архітектури

Дата: 15.04.2009

Як стало відомо ZAXID.NET, 14 квітня о 18.20 у центрі міста Сколе на вулиці Шевченка, 7 сталася пожежа в храмі св. великомученика Пантелеймона Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Храм збудований у 1597 році, а у 1995-1998 рр. його було відремонтовано.

Як повідомив керівник прес-центру ГУ МНС України у Львівській області Павло Василенко: “Пожежники оперативно прибули на місце події і о 19.05 пожежу було ліквідовано. Історичну пам’ятку вдалося врятувати від вогню. Однак, вогонь знищив церковне майно (близько 50 кв м) та 28 ікон, вартість яких встановлюється.

“Збитки знищеного майна становлять близько 42 тис. грн. На щастя, не знищено цінні та історичні церковні ікони та Святі тайни. Пожежники врятували майна на 5 млн грн”, – зазначив Павло Василенко.

За висновком експертів, пожежа сталася через порушення правил монтажу електромережі. “Проведеною перевіркою з грудня 2008 року по квітень 2009 року встановлено, що у всіх старовинних церквах Львівщини проводка прокладена до 1939 року і становить загрозу пожежі. Пожежу вдалось ліквідувати завдяки справному гідранту, який був біля церкви”, – наголосив керівник прес-центру ГУ МНС України у Львівській області Павло Василенко.

Фото ГУ МНС у Львівській області.