Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину,
якщо цього вимагатиме добро справи

Богдан Хмельницький

?

Меморіальний комплекс

Валентина Краснокутська

Меморіальний комплекс: Братська могила радянських воїнів, 1943; Пам’ятний знак на честь загиблих воїнів-земляків, 1967 (іст). У центрі села, в сквері біля клубу.

Поховані воїни 218-ї, 337-ї стрілецьких дивізій та 9-ї мотострілецької дивізії, які загинули під час визволення села від нацистських загарбників 20 серпня 1943. Відомі прізвища 53 воїнів.

У 1956 останки загиблих з різних місць перенесенні у братську могилу, на якій у тому ж році встановлено бетонну скульптуру скорботної жінки /2,7 м/ на цегляному постаменті /2,5м/. У підніжжя пам’ятника – металева дошка з меморіальним написом.

У 1967 ліворуч від могили та скульптури на бетонній основі під кутом встановлено 8 металевих плит з текстами та прізвищами воїнів-визволителів, 8 партизанів, уродженців села та 83 загиблих воїнів-земляків. Зліва на основі закріплена ще одна плита з пластика з меморіальним написом.

[Центральний архів Міністерства оборони Російської Федерації, ф. 203, оп. 2843, спр. 443, арк. 83; Паспорти військових поховань Сумського обласного військкомату. Облікова картка № 121; Памятники истории и культуры Украинской ССР : каталог-справочник. – К., 1987. – С. 457.]

Джерело: Звід пам’яток історії та культури України. . – К.: 2017 р., с. 897 – 898.