Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.

Церква Преображення

1998 р. Жовківщина

с. Малі Підліски (Підліски Малі). (УГКЦ)

Церква Преображення Господнього.

Найдавніші відомості про церкву датуються 1572 р. Існуюча у 1860 р. будівля описана у акті візитації як така, що потребує або ремонту, або заміни новою. У 1871 р. (за іншими даними – 1864 чи 1875 р.) за пароха Стронятина о. Василя Чернецького збудована дерев’яна тризрубна трибанна церква на місці попередньої дерев’яної, зазначеної в документі 1803 р. як стара. Ймовірно, будівництвом керував майстер Лаврентій Дрозд з Жидятич. Перед 1906 р. в церкві встановлений новий іконостас і помальовано її всередині. По другій світовій війні стояла зачиненою, а у 1976 р. розвалена.

У 1989-1992 pp. на її місці споруджена нова мурована церква за проектом архітекта Ігоря Ковалишина та інженера Романа Йосипіва.

Розташована на вершині високої гряди на повороті траси Львів-Київ. На захід від церкви на схилі гори розташований сільський цвинтар.

Споруда мурована з цегли і ще не тинькована. Хрещата в плані з укороченими прямокутними раменами, прямокутним бабинцем і гранчастим вівтарем з двома невеликими прямокутними ризницями по боках. Перед головним входом в західній стіні бабинця влаштоване аркове підсіння. Середхрестя на світловому восьмибічному барабані завершене шоломовою банею зі сліпим ліхтарем і маківкою. Бокові рамена і бабинець вкриті двосхилими дахами, що утворюють фігурні фронтони на причілках, а вівтар вкритий п’ятисхилим дахом. Чільний західний причілок по боках фланкують два ажурові ліхтарі, завершені маківками.

На північ від церкви зведена мурована дзвіниця. Основна її стінна частина має три аркові прорізи для дзвонів. До неї від півночі прилягає квадратова в перекрої висока вежа, завершена цибулястою банею.

Джерело: Слободян В. Жовківщина: історико-архітектурні нариси церков. – Жовква: 1998 р., с. 115 – 116.

Вкладені елементи

с. Малі Підліски. Церква Преображення Господнього, 1992 р. (фото В.Ольхом’яка, 1998) 	Джерело: Слободян В. Жовківщина: історико-архітектурні нариси…
1998 р. Загальний вигляд з позиції А3
с Малі Підліски. Дзвіниця церкви Преображення Господнього, 1995 р. (фото В.Ольхом’яка, 1998) 	Джерело: Слободян В. Жовківщина: історико-архітектурні…
1998 р. Загальний вигляд дзвіниці

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 227

Модифіковано : 26.11.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.