Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.

Любеч смт

2009 р. У Любечі знайдено вхід до печери св. Антонія

2009 р. У Любечі знайдено вхід до печери св. Антонія

Дата: 09.07.2009

7 липня групою археологів під керівництвом В. Я. Руденка, завідуючого відділом наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» було знайдено вхід до печери св. Антонія.

З приводу цього, коментар надав В. Я. Руденок: «У 1692 році невідомим монахом в Любечі була викопана печера над Дніпром в пам’ять про Антонія Печерського. У 1920 році цю печеру було зруйновано. До моменту приїзду археологів, на цьому місці височів погорб, який заріс травою. Для визначення місця розташування печер, виритих невідомим монахом, археологам довелося використати старі фотографії та свідчення старожилів.

На даний час розкопано тільки вхід у печеру, який зроблений з цегли та має розмірі 2 метри заввишки та 90 см. у завширшки. Також, при вході до печери, археологи знайшли рештки вазонів, які використовувалися для вирощування квітів. Але, на превеликий жаль, вхід у печеру завалений». Як зазначив завідуючий відділом наукових досліджень печер та пам’яток археології заповідника «Чернігів стародавній», за переказами у цій печері знаходилася старовинна каплиця.

Нагадаємо, що Любеч був не тільки значним містом у військовій, економічній та адміністративних сферах. Тут народився преподобний Антоній Печерський – один з найвідоміших релігійних діячів Київської Русі, основоположник чернецтва на східнослов’янських землях. Ще у молоді роки він викопав на схилі однієї з Любецьких гір печеру, на місці якої виник Антонівський монастир, котрий проіснував проіснував кілька століть.

Валентин Воробей

Джерело: “Управління культури і туризму Чернігівської ОДА”

Вкладені елементи

2009 р. Святий Антоній – панський і селянський
2009 р. Святий Антоній – панський і селянський

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 17

Модифіковано : 28.05.2013

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.