Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації.

Надбрамна церква св.Трійці (№ 27)

1966 р. Історія українського мистецтва

Печерський монастир на початку XIІ століття являв собою великий архітектурний комплекс з кількома кам’яними будівлями. Так, у 1108 році на кошти князя Гліба Всеволодовича збудували кам’яну «трапезну полату». До цього ж року відносять також спорудження головних кам’яних воріт з Троїцькою церквою над ними.

Троїцька надбрамна церква, що під пізнішими нашаруваннями добре збереглася до наших днів, являє собою тип чотиристовпного хрестовокупольного храму, побудованого в два поверхи. В нижньому поверсі споруджено головні монастирські ворота і приміщення для варти, на другому – розташовано церкву. За пропорціями і характером архітектури Троїцька церква, мабуть, була схожа на Благовіщенську церкву над київськими Золотими воротами.

Мішана кладка лаврських кам’яних будівель характерна для другої половини XI – початку XII століття.

Із споруд Печерського монастиря видно, що кам’яне церковне будівництво другої половини XI – початку XII століття не обмежувалося великими соборами. З цегли та каменю тоді будували також численні божниці, хрещальні, усипальні тощо.

Джерело: Історія українського мистецтва. – К.: Наукова думка, 1966 р., т. 1, с. 172 – 173.

Вкладені елементи

План Троїцької надбрамної церкви Печерського монастиря в Києві. 1108 р. За І. В. Моргилевським. 	Джерело: Історія українського мистецтва. – К.:…
План
Троїцька надбрамна церква Печерського монастиря в Києві. 1108 р. 	Джерело: Історія українського мистецтва. – К.: Наукова думка, 1966 р., т. 1, с. 173.
Південний фасад

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 482

Модифіковано : 20.06.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.