Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пімсти смерть великих лицарів

Богдан Хмельницький

?

2009 р. Музей-садибу Богдана-Ігоря Антонича відкрито на Львівщині

Дата: 26.10.2009

Музей-садибу урочисто відкрили у неділю, 25 жовтня, у с. Бортятин Мостиського району Львівської області. Відкриття музею-садиби відбулось у межах відзначення століття з дня народження Богдана-Ігоря Антонича. Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської ОДА, урочистості розпочалися із вшанування батьків поета. На місцевому цвинтарі на їхній могилі відслужили панахиду. Потім у будівлі де проживали батьки та де пройшли дитячі та юнацькі роки Антонича, відбулася церемонія відкриття музею-садиби.

«На Львівщині відбувається чимало заходів із вшанування сторіччя Богдана-Ігоря Антонича, багато що вдалося зробити і багато ще буде зроблено для гідного вшанування цього геніального поета. Його поезія буде актуальною та вічною завжди, оскільки має яскраву особливість – це поезія, яка йде від душі, від буття, це поезія молодості», – зазначив під час відкриття садиби голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник.

Стрічку перерізали міністр культури та туризму України Василь Вовкун, почесний голова оргкомітету, лауреат Шевченківської премії, поет Роман Лубківський, голова Львівського обласної ради Мирослав Сеник, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ігор Держко.

В урочистостях також взяли участь міністр культури та туризму України Василь Вовкун, почесний голова оргкомітету, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Роман Лубківський, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ігор Держко, голова Мостиської районної ради Антона Вербаускас, представники творчої інтелігенції Львівщини, гості із Польщі, громада села Бортятин та навколишніх сіл.

За словами Мирослава Сеника, наступного року Львівська обласна рада також планує передбачити кошти для проведення ландшафтних робіт і таким чином завершити роботи із створення музею-садиби Богдана-Ігоря Антонича у Бортятині.

Довiдка ZAXID.NET. У селі Бортятин Мостиського району Львівської області поховані батьки Богдана-Ігоря Антонича, а сам поет жив тут приблизно з 1926 року. Щороку громада Мостищини разом з парохом УГКЦ, отцем Михайлом на могилі батьків Б.-І. Антонича в Бортятині відправляють молебні. При місцевій сільській школі також існує музей Богдана-Ігоря Антонича, що вже зібрав понад сотню експонатів.

* * * * *

На Львівщині відкрили музей-садибу Антонича, яким зачитується Європа

У неділю, 25 жовтня, у с.Бортятин Мостиського району Львівської області у рамках відзначення 100-річчя від дня народження українського поета Богдана-Ігоря Антонича було урочисто відкрито музей-садибу його імені. Стрічку перерізали міністр культури та туризму України Василь Вовкун, почесний голова оргкомітету, лауреат Шевченківської премії, поет Роман Лубківський, голова Львівського обласної ради Мирослав Сеник, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ігор Держко.

У Бортятині, де проживали і поховані батьки поета, де пройшли його дитячі та юнацькі роки, урочистості розпочалися із панахиди на могилі батьків Богдана-Ігоря Антонича на місцевому цвинтарі. Потім усі присутні перейшли до будівлі, де проживали батьки поета, де він жив. Тут відбулася урочиста церемонія відкриття музею-садиби.

Як зазначив міністр культури та туризму України Василь Вовкун, можливо, ми ще не до кінця усвідомлюємо, що сьогодні відбувається історична подія: село було відоме багатьом, а завтра воно стане відоме всьому світові. Тому що сьогодні ми відкриваємо музей-садибу, до якої будуть приїжджати представники зі всього світу. Ім’я Антонича, який прожив неповних 28 років, стоїть поряд з відомими у світі поетами України.

Нині твори Антонича читають англійською, словацькою, польською, литовською, чеською, латиською, російською та іншими мовами світу. На думку міністра, це все тільки початок. Антонич залишиться назавжди молодим і красивим юнаком. України горда з того, що має великого сина Богдана-Ігоря Антонича.

Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник відзначив особливість поезії Богдана-Ігоря Антонича, яка полягає у тому, що це поезія вічна, бо вона йде від душі, від буття, це поезія молодості. Мирослав Сеник зазначив, нам потрібно ще багато зробити, щоб належним чином вшанувати пам’ять Антонича. Львівська обласна рада у бюджеті наступного року передбачатиме кошти на завершення робіт із створення музею-садиби, на проведення ландшафтних робіт.

Головний ініціатор створення музею-садиби, поет, почесний голова оргкомітету, лауреат Шевченківської премії Роман Лубківський нагадав присутнім про підписання Президентом України Віктором Ющенком Указу про відзначення в Україні 100-річчя від дня народження Богдана-Ігоря Антонича. Роман Лубківський висловив сподівання, що увага до нашої культури буде постійною, і ми будемо йти шляхом відродження національної пам’яті.

Адже, на переконання Шевченківського лауреата, ми мусимо відновлювати цілісність України не лише територіальну, а й духовну. На цьому шляху ми повинні згадувати тих, хто покинув антоничівський край – Лемковину.

Роман Лубківський також назвав імена тих, хто доклався до створення музею-садиби Богдана-Ігоря Антонича – голова Мостиської районної ради Антонас Вербаускас, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, народний депутат України Петро Писарчук, перший заступник начальника Львівської залізниці Богдан Піх, директор Львівської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Анатолій Кидисюк.

«Західна інформаційна корпорація»