Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Змагатимеш до посилення сили, слави, багатства і простору
Української держави

Богдан Хмельницький

?

2010 р. У музеї Т. Г. Шевченка в Каневі сховали книгу відгуків

Дата: 13.09.2010

Ви не зможете записати свої враження від побаченого у Канівському музеї Т. Г. Шевченка, чи, вірніше – “імені Л. П. Скорик”, тому що “Книгу відгуків” сховано від відвідувачів під загрозою звільнення з роботи директора музею.

Музей 23 серпня відкрив особисто В. Ф. Янукович після 7-річного ремонту. Урочистості супроводжувалися радістю з приводу чергового “втертя носу” минулій владі. Але вже за кілька днів по тому, авторові проекту експозиції Ларисі Скорик впали в очі записані в Книзі враження від її “витвору” з сірим гранітом, дешевими ролетами, такими ж постерами з робіт Шевченка та відсутньою інформацією на комп’ютерних терміналах. Це, певно ті враження, які згадує у своїй публікації “Лариса і пустота” Роман Чайка.

Реакція пані архитектора, розповідають, була надзвичайно експресивною. Від керівництва музею вона зажадала заховати “Книгу відгуків”, бо ж, виявляється, вона “експозицію ще не закінчила”. Більше того, дирекцію музею було застережено (кажуть, що іменем “самого” Віктора Федоровича Януковича): якщо в Книзі з’явиться бодай єдиний запис, то вона – дирекція – буде шукати нову роботу.

За словами працівників музею, такого не було й при Сталіні: “Так, хлопці “звідти” бувало передивлялися Книгу відгуків у вихідні дні, коли не було відвідувачів. Бувало, що листки звідти виймали, але, щоб взагалі заборонити робити записи – це вперше!”

Джерело: Майдан-ІНФОРМ