Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів твоєї нації

Богдан Хмельницький

?

Ушуайя м

Ушуайя (ісп. Ushuaia) — місто в аргентинській частині архіпелагу Вогняна Земля, столиця провінції Вогняна Земля, що часто вважається найпівденнішим містом у світі. Місто розташовано на півдні Великого острова Вогняної Землі на березі широкої затоки, між гірським хребтом Мартіаль на півночі і протокою Бігля на півдні. Населення міста оцінюється в 60 тис. мешканців (45430 мешканців в 2001 році). Місто є центром єдиного муніципалітету департаменту Ушуайя, площею 9390 км².

Ушуайя є стандартною точкою зупинки антарктичних експедицій, у тому числі й експедицій Українського антарктичного наукового центру. Зокрема, 2 квітня 2016 року тут зупинилася 21 Українська антарктична експедиція (команда з 12 фахівців). В квітні 2017 р. під час ротації в Ушуаї (готель Вілла Бречія) перебував склад зимівників та сезонників 21-ї та 22 Українських антарктичних експедицій. В попередні роки місцем перебування українських полярників був також хостел Мальвіни.

Ушуайї під час свого перебування в місті в 2015 році присвятив кілька своїх робіт український художник, зоолог В. І. Придатко-Долін.

"У протоці Бігля", акварель українського художника В. Паридатка-Доліна, 2015 р.
Автор: ParnikozaВласна робота, CC BY-SA 4.0, «У протоці Бігля», акварель В. Паридатка-Доліна (2015)

В Ушуайї розміщується також автозаправочна станція автоклубу Аргентини, електронні системи якої проектував та тестував інженер-архітектор – голова українського товариства "Просвіта" у Буенос Айресі Юрій Данилишин.

Місце розташування заправки автоклубу Аргентини, електронну систему для якої розробляв архітектор – голова українського товариства "Просвіта" у Буенос Айресі Юрій Данилишин

Джерела:

Довідка у Вікіпедії:

Підготував Іван Парнікоза