Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Пімсти смерть великих лицарів

Богдан Хмельницький

?

2009 р. Архітектурний комплекс Резиденції митрополитів Буковини та Далмації можуть включити…

2009 р. Архітектурний комплекс Резиденції митрополитів Буковини та Далмації можуть включити до Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Дата: 20.02.2009

Архітектурний комплекс Резиденції митрополитів Буковини та Далмації (зараз центральний корпус Чернівецького національного університету) включено до попереднього списку об’єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це йдеться у листі директора Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Ф. Бандаріна на адресу ЧНУ, – повідомили ZAXID.NET в ректораті ЧНУ.

Створена в ЧНУ робоча група впродовж 2008 року підготувала номінаційне досьє, яке складається з 10 книг, менеджмент-плану, додатків. Під час роботи було опрацьовано низку документів Державного архіву Чернівецької області, копії креслень, переданих до університету Фундацією Йозефа, Марії та Зденки Главкових (Прага, Чехія), опублікованих джерел із залученням фахівців Департаменту містобудування та архітектури Чернівецької міської ради, за підтримки секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

У попередньому списку ЮНЕСКО зараз перебувають 12 об’єктів-номінантів культурної спадщини, серед яких Резиденція митрополитів Буковини та Далмації. Впродовж першого півріччя 2009 року питання буде розглянуте в Центрі Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (Париж, Франція). В разі позитивного рішення в Чернівці прибуде експерт ЮНЕСКО, який дасть остаточну відповідь щодо включення Резиденції митрополитів Буковини та Далмації до Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Номінаційне досьє архітектурного комплексу Резиденції митрополитів Буковини та Далмації дипломатичною поштою передано до Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Парижі на включення до Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це сьогодні, 20 лютого, власкора ЗІКу повідомила проректор Чернівецького нацуніверситету Тамара Марусик.

Номінаційне досьє архітектурного комплексу Резиденції митрополитів Буковини та Далмації складається з 10 книг, менеджмент-плану, додатків. Його упродовж минулого року готувала робоча група на чолі з ректором Чернівецького нацуніверситету Степаном Мельничуком, яка опрацювала низку документів Державного архіву Чернівецької області, копії креслень, переданих із Праги до університету Фундацією Йозефа, Марії та Зденки Главкових.

Номінаційне досьє погодив міністр культури та туризму України Василь Вовкун, а також голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Володимир Огризко.

У Попередньому Списку ЮНЕСКО від України перебуває 12 об’єктів-номінантів культурної спадщини, серед яких останнім включена Резиденції митрополитів Буковини та Далмації.

Чернівецький нацуніверситет один із перших підготував досьє на свій об’єкт-номінант. Питання щодо його презентації розглянуть у Центрі Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО упродовж І півріччя 2009 року. В разі позитивного рішення Центру в Чернівці прибуде експерт ЮНЕСКО, який дасть остаточну відповідь щодо включення до Резиденції митрополитів Буковини та Далмації Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, який стане третім українським об’єктом у зазначеному списку.

Довідка ЗІКу. Колишня резиденція митрополитів Буковини і Далмації була збудована за проектом відомого чеського архітектора Йозефа Главки у 1862-1882 рр. Споруда створена у мавритансько-візантійському стилі. Масштаб робіт був значним, адже спеціально для будівництва було розроблено ряд спеціальних кар’єрів на Буковині, в місті запрацювало два цегельних та один керамічний заводи, а також школа для будівничих.

Зараз у приміщенні колишньої резиденції знаходиться головний корпус Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

«Західна інформаційна корпорація»