Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.

Церква Різдва богородиці

2007 р. На Львівщині відновлять дерев’яну церкву XVIII ст.

Дата: 12.12.2007

У селі Бережниця Жидачівського району розташована пам’ятка архітектури державного значення – дерев’яна церква Різдва пресвятої богородиці XVIII ст., що перебуває в аварійному стані. 22 листопада згідно з Державною програмою реконструкції дерев’яних церков України тут розпочалися роботи з її відновлення.

Дерев’яну церкву взялася відновлювати львівська будівельна компанія „Трансбуд”, яка займається реконструкцією таких церков за вже відпрацьованими технологіями. До кінця року фахівці планують освоїти 120 тис. грн, а решту – 300 тис. грн – у 2008 році. Згодом за свою роботу візьмуться художники-реставратори.

Як повідомив власкор ZAXID.NET, дерев’яна церква Різдва пресвятої богородиці була зведена ще у 1724 році у бойківському стилі з однією вежею і трьома верхами, вкритими ґонтом. Храм збудували в стилі, притаманному тільки українській архітектурі. На стінах церкви збереглися імена майстрів, які її звели. Розписи на стінах – високохудожні фрески, поєднані з іконами, сконцентрованими в основному на іконостасі.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 17

Модифіковано : 8.05.2013

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.