Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни

Богдан Хмельницький

?

2009 р. Палац гетьмана Розумовського буде відкрито 22 серпня за участі Ющенка

Дата: 18.08.2009

У суботу, 22 серпня, в Батурині відбудеться відкриття відбудованого за ініціативи Президента України Віктора Ющенка палацу останнього гетьмана українського козацтва Кирила Розумовського. Про це на брифінгу повідомила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова. «Палац є частиною масштабного історико-культурного проекту, започаткованого Президентом у цьому місті на Чернігівщині, яке в XVII-XVIII ст. було фактично столицею запорізького козацтва та резиденцією п‘ятьох козацьких гетьманів», – наголосила прес-секретар.

За її словами, завдяки зусиллям В.Ющенка, з 2005 року на науковій основі були розроблені і здійснені проекти реставрації, і нині Батурин має перетворитися на один з туристичних центрів України. Уже зараз кожні вихідні дні його відвідують близько 2,5 тисяч туристів.

Відповідно до програми урочистостей, після промови Президента з нагоди відкриття палацу відбудеться церемонія вручення державних нагород до Дня Незалежності та урочисте прийняття з цього приводу.

Окрім того, у відновленому палаці відбудеться концерт переможців Всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва імені Остапа Вересая – відомого кобзаря, уродженця Чернігівської землі.

Джерело: “Високий вал”