Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації.

Володимир-Волинський м

2009 р. На Волині забудовники можуть знищити унікальну 600-річну синагогу

Дата: 21.07.2009

Під час розкопок у Володимир-Волинську археологи знайшли фрагменти стін, підлоги, колон та фундаментів великої будівлі, орієнтовно XIV – почату XV ст. За попередніми висновками, це древня синагога. Її унікальність полягає насамперед в тому, що вона збудована за часів литовського правління на Волині. Чогось схожого в області не знаходили впродовж останніх 10-15 років.

За словами керівника археологічної служби Волині Інституту археології НАН України Олексія Златогорського, старовинну археологічну знахідку на вулиці Драгоманова у Володимирі-Волинському може знищити елітна забудова. Адже розкопки проводять у центрі княжого граду, де, як інформує видання «Сім’я і дім», приватна фірма планує збудувати комплекс елітних багатоповерхівок.

«Ця археологічна знахідка – надзвичайно важлива як для історії Волині, так і для України загалом», – відзначив Олексій Златогорський. Як повідомив науковець, поки що на цю інформацію не відреагували ані замовники робіт, ані місцева влада.

Щодо старовинних знахідок у цій місцевості, то 1955 року археолог Михайло Каргер, неподалік Володимир-Волинського, в урочищі Федорівка, відкопав залишки церкви XII-XIII ст.

Джерело: РІСУ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 24

Модифіковано : 22.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.