Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Будь гордий з того, що Ти є спадкоємцем боротьби
за славу Володимирового тризуба

Богдан Хмельницький

?

2009 р. На території Кам’янської Січі на Херсонщині археологи виявили скіфський могильник

Ірина Староселець

Дата: 27.07.2009

Археологами експедиції “Кам’янська Січ” Національного заповідника “Хортиця”, які ведуть зараз археологічні розкопки на території колишньої Кам’янської Січі запорізьких козаків (село Республіканець Бериславського району Херсонської області), нещодавно знайдено тут скіфський могильник.

Як повідомив у розмові з кореспондентом УКРІНФОРМу старший науковий співробітник Національного заповідника “Хортиця”, начальник експедиції “Кам’янська Січ” Вадим Ільїнський, знайдений скіфський могильник був неушкодженим і раніше ніким не розкопувався. Він належить до відомого Консуловського скіфського городища, що існувало на цій землі в останніх століттях до нашої ери.

За словами Вадима Ільїнського, на місці Кам’янської Січі, за весь період до її створення, фактично було кілька поселень. Після скіфського тут виникло поселення слов’ян черняхівської культури (третє століття нашої ери). Потім, з 11-го по 13-е століття, існувало поселення Київської Русі, так званих бродників, які перевозили людей та вантажі через річку. У 17-му столітті виникло ще одне поселення, в якому разом жили мусульмани та християни. І нарешті, у 1709 році запорізькими козаками тут було засновано Кам’янську Січ.

Кам’янська Січ була на цьому місці двічі: протягом 1709-1711 років та 1728-1734 років. На даний час її рештки вважаються унікальною історико-археологічною пам’яткою запорізького козацтва, де збереглися основні складові частини Січі. Зокрема, козацькі курені, Січова площа, виробничі майстерні, козацький цвинтар.

Поряд із археологічними роботами на Кам’янській Січі, експедицією Національного заповідника “Хортиця” ведуться також і археологічні роботи на рештках палацо-паркового ансамблю маєтку Агаркова, що розташовувався у 19-му та 20-му століттях на території Кам’янської Січі.

Джерело: УКРІНФОРМ