Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань.

Замок

2010 р. На Прикарпатті через повінь обвалився Пнівський замок

Дата: 30.06.2010

У Надвірній внаслідок підмивання основи від наслідків повені постраждав один із замків, що розташований в Івано-Франківській області. Йдеться про залишки Пнівського замку.

Постраждала та частина споруди, яка найкраща збереглася до наших днів, – північна. Її зруйнували потужні водяні потоки, – повідомляє ifportal.net.

Довідка ЗІКу

Пнівський замок – велика, добре спланована і продумана фортифікаційна споруда, яка до будівництва Станіславської твердині (1662 р.) була найбільшою на всій території Прикарпаття. Він розташований на природному пагорбі, поверненому західним боком до річки Бистриці Надвірнянської. Замок будували з великих тесаних брил гірського сірого каменю; здебільшого на внутрішніх боках стін використовували також червону цеглу.

Мури зводились, перш за все, як оборонний об’єкт, а тому не дивно, що їх товщина сягала одного метра і більше. Зовнішні стіни ще масивніші і неприступніші – товщиною до 1,8 м. Твірних стін п’ять – замок у плані п’ятикутний і укріплений вежами, розміщеними по всьому периметру зовнішніх стін. Веж п’ять, усі вони різні за висотою, формою і призначенням. Кутових веж чотири: східна – кругла, північна і південна – шестигранні, на захід дивиться напівкругла.

На стику східної і південної стін – трикутний виступ з двома ярусами бійниць. Бійниці є також уздовж усіх стін та у вежах. Така кількість веж, а також їх помітний виступ за твірну лінію замку, дозволяла добре проглядати й обстрілювати простір вздовж усіх зовнішніх стін. Остання, п’ята вежа – в’їзна. В’їзд у замок здійснювали через підйомний міст, перекинутий через спеціальний рів, який наповнювався водою.

Рів штучний; він тягнувся вздовж усієї південної стіни. Зі сходу обороноздатність замку посилювалася глибоким яром, на дні якого протікав потік. На захід природна височина обривається круто сама. Найбільш уразливий і незахищений замок з півночі, але незважаючи на це, він був для того часу одним з найбільш укріплених та пристосованих до довготривалої облоги в усій Україні.

Джерело: «Західної інформаційної корпорації»

Вкладені елементи

2010 р. Через дощі обвалився Пнівський замок. Оцінено збитки
2010 р. Через дощі обвалився Пнівський замок. Оцінено збитки
Інформація про завал круглої вежі Пнівського замку Івано-Франківської області
Інформація про завал круглої вежі Пнівського замку Івано-Франківської області

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 249

Модифіковано : 22.09.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.