Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.

Палац

2000 р. Пам’ятки архітектури та містобудування України

Палац, побудований у формах класицизму, являє собою двоповерховий, на підвалах та стилобаті, призматичний об’єм з центральним гранчастим ризалітом-напівротондою на північному фасаді та бічним ризалітом – на західному. На рівні 1-го поверху південний фасад та південно-західний ріг палацу оперезує відкрита колонна галерея тосканського ордера (первісно – зимовий сад). Входи з заходу (головний) та зі сходу виділені портиками (східний – з тричетвертних колон великого іонічного ордера). На 1-му поверсі розміщені анфіладно сполучені парадні зали, на 2-му – житлові приміщення, у підвалах – кухня, господарські приміщення, льохи. Перекриття – дерев’яні, балкові, склепіння перекривають бібліотеку на 1-му поверсі і суцільно – приміщення підвалів. Стіни муровані з че-репашнику й потиньковані.

З урахуванням сприйняття з боку моря північний та східний фасади вирішені монументально, а південний та західний – більш камерно. Колонна галерея та портик головного входу надають споруді південного колориту, який підсилено балюстрадним парапетом над класицистичним з модильйонами карнизом. Виявленню виразності будівлі сприяють вишукані пластика та малюнок іонічної колонади східного портика, орнаментованого фриза, барельєфів-вставок тощо,

В інтер’єрах палацу домінує парадний декор приміщень 1-го поверху: орнаментально-сюжетні малювання плафонів на античну тематику, люстри з кришталю та бронзи, паркетні підлоги.

Джерело: Пам’ятки архітектури та містобудування України. – К.: Техніка, 2000 р., с. 187 – 188.

Вкладені елементи

Загальний вигляд
Загальний вигляд
План 1 поверху
План 1 поверху

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 191

Модифіковано : 31.03.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.