Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни.

Музей

2009 р. 17 полотен за одну ніч. Безпрецедентна крадіжка в музеї на Житомирщині

Дата: 05.02.2009

В Україні – чергове пограбування музею. 17 картин зникли посеред ночі з музею села Кмитова на Житомирщині. Серед втрат – мрії українських колекціонерів – полотна Тетяни Яблонської та інших класиків малярства радянських часів.

Двоповерховий будинок, 10 виставкових зал і три тисячі експонатів. Музей у селі Кмитові на Житомирщині. Ця сільська художня скарбниця вже зазнавала від злодіїв, але крадії могли поцупити, або підмінити оригінали на копії кількох картин. А тут одразу – 17 полотен, бідкається директор музею.

Віктор Бойко, директор Кмитівського музею образотворчого мистецтва: “Вибили вікно і зайшли тудою. Діяли так, що отпечатків тільки один знайшли. Професійно діяли, сліди за собою протерли”.

Міліціонери, що розслідують крадіжку, кажуть – діяли професіонали, тоді як охороняли музей – аматори.

Володимир Яремчук, керівник коростишівського райвідділу міліції: “Охорона музею у нічний час, у час крадіжки, здійснювалася одним охоронцем похилого віку 45 року народження і, нажаль, охоронець знаходився у нетверезому стані, що підтвердило обстеження в ранці”.

Сигналізації в музеї не було. Її планували встановити у грудні. Але місцеве управління культури через кризу не надало обіцяних музеєві 100-а тисяч гривень.

Зберігач фондів Кмитівського музею Валентина Красовська страшенно розлючена й на крадіїв, і на колекціонерів.

Валентина Красовська, головний зберігач фондів Кмитівського музею: “Я, як зберігач, против такого, что в нашей стране дали возможность это делать. Раньше вот этого не было при Советском Союзе, не было вот этих коллекций, вот этого всего, а сейчас это идет на государственном уровне. Я противник этого всего. Это бессовестные люди, что вот такое делают, они держат его в частной коллекции, а для всеобщего обозрения этого нету”.

Викрадені з музею картини міліція вже шукає в приватних колекціях. Самі ж музейники приголомшені тим, що сталося, й тепер побоюються, аби через цю надзвичайну подію закладу не зачинили взагалі.

Наталя Соколенко, Олександр Кубрицький

Джерело: СТБ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 12

Модифіковано : 23.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.