Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни.

Церква св. Михаїла

2010 р. До 200-ліття Шашкевича у Львові презентували відновлений іконостас із с. Гумниська

Дата: 05.03.2010

У Львівській картинній галереї презентували відновлений іконостас церкви Собору Архангела Михаїла із села Гумнисько Буського району. Іконостас цінний тим, що він знаходився в церкві, де 1838 – 1843 рр. правив отець та український письменник, поет-зачинатель нової української літератури в Галичині Маркіян Шашкевич.

Іконостас був переданий у Львівську картинну галерею на початку 1990 років та зберігався у фондових приміщеннях Олеського замку. Реставрація іконостасу проводилась впродовж 2008 – 2009 років у Львівському філіалі Національного науково-дослідного реставраційного центру України, з ініціативи Львівської національної картинної галереї та Львівського філіалу ННДРЦ України. Після завершення усіх реставраційних робіт, іконостас планується змонтувати в відбудованій церкві Святого Духа у Львові, яка була збудована в XVIІI ст. при Львівській духовній семінарії, в якій в 1833 – 1838 роках навчався Маркіян Шашкевич.

На даний час на місці церкви знаходяться її законсервовані фундаменти та вціліла дзвіниця церкви, у якій знаходиться музей «Русалки Дністрової». Відбудована церква з іконостасом з села Гумниська, музеєм «Русалки Дністрової» та пам’ятником М. Шашкевичу стануть єдиним великим меморіальним комплексом вшанування пам’яті Маркіяна Шашкевича, який планується відкрити у 2011 році в рамках відзначення двохсотліття від народження Маркіяна Шашкевича.

За своєю стилістикою Іконостас складається орієнтовно з трьох різночасових та різностилевих частин – найстаріша частина – ікони, які походять із кінця XVII – початку XVIІI ст., і були створенні в стилі так званого «Жовківського іконописного осередку» яка охоплює період другої половини XVII – першої половини XVIІI ст. Друга частина іконостасу найбільша і створена в 1749 році. Третя частина – найменша, яка складається з намісних ікон «Богородиця-Дороговказиця» та «Христос-Учитель» – ХІХ ст.

Джерело: “Об’єктивно”

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2019 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 72

Модифіковано : 6.08.2018

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.