Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни.

Пам’ятник Г.І.Петровському

2009 р. Нічна варта

Дата: 26.11.2009

Учора зранку жителі Печерського району недорахувалися одного з «сусідів». На місці колишнього монумента Григорію Петровському, що у сквері біля Європейської площі, в самому центрі Києва, лежав порізаний на шматки постамент, де ще день тому зручно «сидів» один з організаторів Голодомору в Україні. Як розказав «УМ» Геннадій Гера, директор КП «Дирекція реставраційно-відновних робіт», пам’ятник прибрали рано-вранці, ще до початку робочого дня, поки не було великого напливу машин – начебто щоб не створювати дорожню пробку.

«Сам монумент ми не нищили, а просто демонтували. Його зберігатимуть, доки міська влада не вирішить питання з побудовою спеціального парку, де виставлятимуть пам’ятники комуністичної доби». Комунальне підприємство діяло згідно з постановою Київміськдержадміністрації від 29 вересня.

Усе-таки дещо дивує практика зносити пам’ятники комуністичним тиранам тихцем, поночі, начебто соромлячись. Нагадаємо, що минулого року так само під покровом ночі у Києві стягли з постаменту Косіора.

Біля колишнього постаменту все ще залишаються рештки фарби, якою у 2007 році незгодні з його існуванням у столиці висловили свій протест, пофарбувавши пам’ятник. І будівельний розчин. Ним Петровського відновлювали після того, як минулого року його побив кувалдою активіст Конгресу українських націоналістів. Причиною такої уваги до «монументального» більшовика є його політична діяльність.

Григорій Петровський був головою Всеукраїнського центрального виконавчого комітету. Під його керівництвом проводили примусову колективізацію села й вилучення хліба, внаслідок чого став можливим Голодомор 1932-1933 років. Демонтувати всі пам’ятники та пам’ятні знаки особам, причетним до організації та здійснення Голодомору, зобов’язує указ Президента Віктора Ющенка «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору».

Андрій Свиридовський

Джерело: “Україна молода”

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 34

Модифіковано : 22.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.