Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Змагатимеш до посилення сили, слави, багатства і простору
Української держави

Богдан Хмельницький

?

2009 р. Олексій Пасєка обміняє церкву на млин

Юрій Стригун

Дата: 23.12.2009

Жителі Кобринового Тальнівського району Черкаської області хочуть відреставрувати старовинну церкву Олександра Невського. Її збудували наприкінці XVIII ст. як греко-католицьку. Після Коліївщини церква стала православною. 1859-го храм перебудували з дерев’яного на кам’яний.

– Церкву кілька разів дивився єпископ Черкаський і Чигиринський Іван із Київського патріархату, – каже сільський голова 47-річний Юрій Книш. – Там ще підлога жива й цвяхи, як новенькі. Але одна біда: церква розпайована.

До 1930-х у селі діяв храм. Потім його переобладнали під колгоспний склад. 1971 року в церкві запустили млин. Із кінця 1990-х він не працює.

– У лютому 2001 року колгоспні збори розпаювали млин, – згадує Книш. – Тоді ніхто не думав про храм. Усі майнові паї оцінили в 3 мільйони гривень. За 35 відсотків вартості їх скупив місцевий підприємець Олексій Пасєка. Тепер церква з млином належать йому.

– Ми запросили подивитися церкву мецената Володимира Мовчана з Кривих Колін. Він уже збудував у Тальнівському районі три церкви, – каже 71-річна Марія Марченко. – Хочемо, щоб і нашу реставрував. Володимир Петрович казав, що такої церкви як у нас ніде в районі нема.

2001-го приміщення храму оцінили в 17 тис. грн, а обладнання млина в 43 тис. Люди просять Олексія Пасєку відмовитися від приміщення.

– Млин давно не використовується, там ґанок завалився, – бідкається Книш. – За 10 років і вся церква завалиться.

– Я віддам людям приміщення церкви, якщо мені куплять нове обладнання для млина, – каже 48-річний Олексій Пасєка. – Тоді знайду собі нову будівлю.

Єпископ Іван знає про вимоги власника церкви.

– Нехай цей чоловік подумає, чи його вимога угодна Богові. Він же православний, – каже владика.

Джерело: “Газета.ua”