Початкова сторінка

Прадідівська слава

Українські пам’ятки

Про справу не говори з тим, з ким можна, а з ким треба

Богдан Хмельницький

?

Тчев м-ко

Тчев (пол. Tczew, нім. Dirschau) — місто в північній Польщі, на річці Вісла.

На виїзді з Тчева до Скаршев зберіглося місце австрійського військового цвинтаря з меморіальним обеліском. Тут ховали померлих полонених солдат австрійської армії, які утримувалися тут пруссаками після перемоги в австро-прусській війні 1866 р. Як свідчить перелік імен на табличці поруч серед померлих були українці Іван Стесурек, Іван Ілличко та Степан Баба.

Як свідчить справа обвинувачення по вбивству Перацького 1934 р.:

"У Сеника знайдено інструкції, опрацьовані Фединою, відносно способів і місць переходу кордону Вільного Міста Гданська і порозуміння ся з Фединою в Гданську. Одна з тих інструкцій поручає оминати Тчев, де, як твердить, вся гранична сторожа є наставлена на вилапання «розбишак» /то є членів Організації/, і поручає дорогу через Варшаву – Млаву – Дзялдово".

У містечку були розташовані могили хорунжого проф. Костянтина Чеховича (1896—1987), який працював директором бібліотеки в Тчеві та Тита-Євгена Бурачинського (1880—1968) — д-ра медичних наук, хірурга. З останнім пов'язана Головна лікарня в Тчеві. Втім точна локалізація і чи збережені ці поховання не відомо.

Джерела:

Підготував І. Парнікоза, НІАМ "Київська фортеця"