Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.

Церква св.Михаїла

1998 р. Жовківщина

с. Воля Висоцька. (УГКЦ)

Церква св. арх. Михайла.

Одна з найдавніших дерев’яних церков на території Львівської області. Датується 1598 р. за написом на одвірку західних дверей, хоча більшість джерел датує її помилково 1698 р. У 1889 р. розширено бабинець і розписано церкву. В 1891 р. до вівтаря добудували захристію. Іконостас походить з двох періодів: 1655 р. – намісні ікони та празничковий ряд невідомих малярів та 1688-1689 pp. – апостольський ряд і дияконські врата пендзля Івана Рутковича. Під час реставрації іконостасу у 1992 р. на східній стіні нави виявлено настінні розписи 1611 p., що є одними з найдавніших в дерев’яних церквах України.

Розташована на невеликому узвишші при трасі Львів-Рава-Руська. Збудована з модринового дерева, тризрубна, одноверха будівля. Складається з меншого квадратового зрубу вівтаря, ширшої квадратової нави та рівноширокого їй прямокутного бабинця, розташованих по осі схід-захід. До вівтаря з півдня прилягає прямокутна захристія, а до бабинця з заходу – присілок. Четвериковий верх нави з одним заломом вкритий пірамідальним чотирисхилим наметом, завершеним восьмибічним сліпим ліхтарем з маківкою. Цікавинкою є скріплення верху стін четверика і залому застрілами, характерними для ще декількох церков цього регіону – Радружа, Потелича (церква Св. Духа) та ін. Над бабинцем – трисхилий дах, над вівтарем – двосхилий причілковий. їх гребені вінчають невеликі ліхтарі з маківками, встановлені при останньому ремонті у 1992 р. Тоді ж ґонтове покриття дахів замінили цинкованою бляхою.

На схід від церкви розташована дерев’яна, квадратова в плані двоярусна стовпова дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом.

Джерело: Слободян В. Жовківщина: історико-архітектурні нариси церков. – Жовква: 1998 р., с. 27 – 28.

Вкладені елементи

с. Воля Висоцька. Церква со. арх. Михайла, 1598 р. (фото В.Ольхом’яка, 1995) 	Джерело: Слободян В. Жовківщина: історико-архітектурні нариси церков.…
1975 р. Загальний вигляд з позиції А3

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 135

Модифіковано : 26.11.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.