Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни.

Костел Вознесіння

2010 р. На реставрацію дзвіниці храму в Підкамені цього року виділять 700 тис. грн

Дата: 30.06.2010

29 червня депутатський корпус Львівської обласної ради прийняв програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2010 рік. До переліку об’єктів капітального будівництва, що фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету розвитку в розділі «Охорона культурної спадщини» присутній п.25 «Ліквідація аварійного стану дзвіниці храму Домініканського монастиря в смт. Підкамінь Бродівського району». Відповідно до нього, у 2010 р. на проведення аварійних робіт на пам’ятці буде залучено 700 тис. грн. із загального фонду бюджету розвитку.

Про це ZAXID.NET повідомили в ЛКО НРУ.

Вчора, за словами депутата обласної ради, співголови оргкомітету «Етнофестиваль Підкамінь-2010» Олександра Ганущина, депутати ЛОР зробили дуже важливий крок до збереження Підкаменського монастиря.

«Проведення попередніх трьох етнофестивалів у 2007-2009 р. серйозно привернуло увагу громадськості, депутатського корпусу обласної ради і посадовців Львівської ОДА до проблеми збереження Підкаменського архітектурного комплексу. У минулому році ми забили на сполох, коли нахил дзвіниці монастиря став небезпечним для пам’ятки, людей, які відвідують цей популярний вже туристичний об’єкт, та самих монахів, які ним опікуються.

Відповідно, у 2009 році вдалося виділити 100 тис. грн. з резервного фонду та 150 тис. грн. з бюджету розвитку на проведення аварійних робіт. Однак, як це неодноразово трапляється із висотними роботами на пам’ятках історико-культурної спадщини, кошторис робіт необхідно було змінювати вже під час самих робіт.

Тому досягнути бажаного – укріпити аварійну дзвіницю – не вдалося, оскільки довелося при укладанні риштування демонтувати частину карнизів вежі, що не можливо було передбачити на стадії розрахунків робіт», – коментує ситуацію О. Ганущин.

Однак, для того, щоб аварійні роботи першого циклу, що включатимуть демонтаж дзвіниці, її, по суті, нове виготовлення і встановлення, були проведені у повному обсязі забракне й 700 тис. грн. Тому вчора, депутат Ганущин звернувся на сесії обласної ради із депутатським запитом на ім’я голови Львівської ОДА Василя Горбаля з проханням посприяти віднайти додаткові кошти в розмірі 1 млн. грн. у 2010 році з державного бюджету.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 56

Модифіковано : 18.04.2018

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.